Kard. Kasper: Wiele niejasności

Wokół zabójstwa przewodniczącego episkopatu Turcji, biskupa Luigiego Padovese, jest wiele niejasności - uważa przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Jedności Chrześcijan kardynał Walter Kasper. Włoski biskup został zasztyletowany w czwartek w swoim domu w Turcji.

W wywiadzie dla piątkowego dziennika "La Repubblica" przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Jedności Chrześcijan powiedział, że doszło do "nieopisanej tragedii", a biskup Padovese to "nowy męczennik" Kościoła. Podkreślił, że papież jest bardzo poruszony tym, co się wydarzyło.

"To tragedia, która dotyka wszystkich, chrześcijan i niechrześcijan, wierzących i niewierzących, gdyż zaatakowany został duszpasterz bardzo kochany w Turcji i poza nią, ale także dlatego, że stało się to w przeddzień podróży Benedykta XVI na Cypr" - oznajmił niemiecki purpurat.

Odnosząc się do zbrodni, o której popełnienie oskarżony został cierpiący na depresję turecki kierowca biskupa, kardynał Walter Kasper oświadczył, że konieczne jest dochodzenie i wyjaśnienie wszystkich "cieni" wokół tej tragedii. Zauważył, że na razie nie wiadomo, co naprawdę było motywem zbrodni. I podkreślił: "Wszystko trzeba sprawdzić, by mieć pełny obraz sytuacji, chociaż nie jest tajemnicą, że w Turcji nie brakuje grup czy ruchów o charakterze ksenofobicznym".

Być może, dodał kardynał Kasper, te odizolowane grupy nie mają nic wspólnego z tą zbrodnią. Zapytany zaś o to, czy nie obawia się, że zabójstwo to może zaszkodzić dialogowi międzyreligijnemu, odparł: "Dialog ekumeniczny i międzyreligijny musi postępować naprzód".

Przewodniczący Papieskiej Rady poinformował ponadto, że biskup Padovese jako przewodniczący episkopatu Turcji miał jechać na Cypr w związku z pielgrzymką Benedykta XVI.

«« | « | 1 | » | »»
 • xxx
  04.06.2010 19:29
  Uwaga na Islam!!!Ten kierowca poprostu pogłębił swoją wiarę.Wszystkie pokojowe przesłania tej wiary są na początku koranu gdy Machomet był słabiutki żył na łasce króla Etiopii.Potem gdy wzrósł w siłę zapisał w koranie że nowe przykazania są lepsze i zaczeły się nakazy mordowania chszescijan i żydów.
 • fff
  08.06.2010 09:04
  Muzułmanin pracował u chsześcijanina-niedopuszczalne w Islamie(Jak może nadczłowiek pracować u człowieka)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  17°C Wtorek
  noc
  13°C Wtorek
  rano
  23°C Wtorek
  dzień
  24°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »