Benedykt XVI do Polaków

- Niech częsta Komunia św. będzie niewyczerpanym źródłem wiary i miłości - powiedział Benedykt XVI zwracając się do pielgrzymów z Polski uczestniczących w dzisiejszej audiencji ogólnej. Papież spotkał się z wiernymi w letniej rezydencji w Castel Gandolfo, zaś katechezę poświęcił postaci św. Piusa X-go, którego Kościół wspominał będzie w najbliższą sobotę.

W katechezie Benedykt XVI podkreślił, że pontyfikat św. Piusa X wywarł na historii Kościoła niezatarty ślad i odznaczał się wielkim wysiłkiem reformy, streszczającej się w zdaniu „Odnowić wszystko w Chrystusie”. Jak stwierdził Ojciec Święty, Pius X uczy nas wszystkich, że u fundamentu naszych działań apostolskich podejmowanych na wielu polach musi być zawsze intymne, osobowe zjednoczenie z Chrystusem, które powinno być pielęgnowane i wzrastać z dnia na dzień. Tylko rozmiłowani w Chrystusie zdołamy przyprowadzić ludzi do Boga i otworzyć ich na jego miłosierną miłość. „Tak przyprowadzimy świat do miłosierdzia Bożego” - zaznaczył Benedykt XVI.

Następnie papież pozdrowił w kilku językach pielgrzymów zgromadzonych w Castel Gandolfo. Zwracając się do Polaków Ojciec Święty powiedział:

„Drodzy pielgrzymi z Polski! Święty Papież Pius X wzywał, aby 'odnowić wszystko w Chrystusie' i wskazywał, że ta odnowa dokonuje się w sercu człowieka dzięki zjednoczeniu z Panem w sakramencie Eucharystii. Ta nauka jest wciąż aktualna. Niech i dla nas częsta Komunia św. i adoracja Najświętszego Sakramentu będzie niewyczerpanym źródłem wiary i miłości. Niech Bóg wam błogosławi!”

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  15°C Czwartek
  rano
  22°C Czwartek
  dzień
  23°C Czwartek
  wieczór
  20°C Piątek
  noc
  wiecej »