| $ | USD | 3,1703 | |
| € | EUR | 4,2048 | |
| Fr | CHF | 3,4752 | |
| £ | GBP | 5,0216 |
dodane 2010-09-01 17:51
RADIO WATYKAŃSKIE |
„Potrzebne jest kształcenie nie tylko rozumu, ale i duszy, czynienie dobra innym” – te słowa patriarcha Cyryl skierował do wiernych zebranych na Liturgii w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela, rozpoczynającej nowy rok szkolny i akademicki w Rosji. Obecnych było ponad 5 tys. uczniów, studentów, rodziców i nauczycieli.
Zwracając się do zebranych patriarcha powiedział: „Dzisiaj potrzebne jest wykształcenie. Bez wiedzy nawet człowiekowi, który nie jest naukowcem, trudno kierować swoim życiem.... Jednocześnie człowiek bardzo wykształcony może ponieść porażkę w życiu osobistym, być przestępcą, nie mieć przyjaciół, nie być kochanym i nie kochać nikogo”.
Kontynuując swoje wystąpienie patriarcha dodał: „Należy również kształtować duszę człowieka, żeby umiał być dobrym i czynił dobro innym. To uczyni go naprawdę szczęśliwym” – dodał Cyryl I.
Na zakończenie Liturgii koncelebrujący z patriarchą kapłani pokropili wiernych wodą święconą i wręczyli im ikonki z jego błogosławieństwem.
Dodaj swój komentarz »