Komorowski zakończył wizytę w Brukseli

Spotkaniem z przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem prezydent Bronisław Komorowski zakończył w czwartek w Brukseli swą pierwszą wizytę zagraniczną. Po roboczym śniadaniu z Van Rompuyem polski prezydent udał się do Paryża.

Reklama

"Rozmawialiśmy zarówno o sprawach związanych z funkcjonowaniem Unii, perspektywą polskiej prezydencji w UE i o sprawach ważnych z punktu widzenia polskich oczekiwań w nowej perspektywie budżetowej, jak i skuteczności programów polityki spójności" - powiedział Komorowski tuż po zakończeniu rozmowy z przewodniczącym Rady Europejskiej.

Spotkanie, które odbyło się w siedzibie Rady Europejskiej, miało charakter śniadania i trwało około 45 minut.

Komorowski podkreślił zbieżność poglądów z Van Rompuyem co do potrzeby wzmocnienia zarządzania gospodarczego w UE. To temat, którym aktywnie zajmuje się przewodniczący Rady Europejskiej, kierując specjalną grupą zadaniową - task force, która do października ma opracować konkretne propozycje.

Na 16 września Van Rompuy zwołał szczyt szefów państw i rządów UE, poświęcony stosunkom Unii z krajami trzecimi oraz zarządzaniu gospodarczemu UE. Prezydent Komorowski nie odpowiedział na pytanie dziennikarzy, czy weźmie w nim udział. "Nie tutaj z panem przewodniczącym to omawialiśmy" - powiedział prezydent.

W środę, pierwszego dnia wizyty w Brukseli Komorowski spotkał się z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso, przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Jerzym Buzkiem i polskimi eurodeputowanymi, sekretarzem generalnym NATO Andersem Foghiem Rasmussenem oraz królem Belgów Albertem II.

Więcej o prowadzonych wczoraj rozmowach:

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 1 2 3
  -2°C Piątek
  noc
  -4°C Piątek
  rano
  -2°C Piątek
  dzień
  -1°C Piątek
  wieczór
  wiecej »

  Reklama