Breivik wykluczony z masonerii

Wielki mistrz norweskich masonów wykluczył z loży wolnomularskiej w Oslo Andersa Behringa Breivika, odpowiedzialnego za zabicie 76 osób w zamachach w Norwegii.

Reklama

Sam zbrodniarz na stronie internetowej prezentował się w strojach masońskich. Te doniesienia rozwiewają wątpliwości, czy Breivik był chrześcijaninem. Insynuacje, że mamy do czynienia z „chrześcijańskim fundamentalistą” i „konserwatystą” są wyssane z palca. Nie można być jednocześnie masonem i chrześcijaninem.

Błogosławiony papież Pius IX piętnował masonerię jako kult satanistyczny. Jest ona antykościołem, a przynależność do masonerii jest czymś absurdalnym, gdyż pozostaje w sprzeczności z nauczaniem Kościoła katolickiego. 20 kwietnia 1884 r. została wydana przez papieża Leona XIII najważniejsza – jak dotąd – encyklika przeciw masonerii pt.: „Humanum Genus”. Kolejni papieże po Leonie XIII niezmiennie potępiają masonerię.

Breivik należał od 2008 roku do loży John Piliers (Soilene) i w jej spisie figurował jako członek. Zbrodniarz po zamachach został oficjalnie wykluczony z loży masońskiej przez Ivara Skara, wielkiego mistrza norweskich masonów.

Z bloga Brevika można poznać jego poglądy. Uważa on, że zdrady małżeńskie są „relatywnie małym grzechem”. W swoich postulatach Breivik wnosi o umożliwienie zabijania nienarodzonych dzieci, „jeśli dziecko jest upośledzone umysłowo lub niesprawne fizycznie”. Przygodne stosunki seksualne też zyskują jego aprobatę. Z tego wynika, że Brevik z chrześcijaństwem, nauką katolicką i konserwatywnymi poglądami nie miał nic wspólnego.

Anders Behring Breivik napisał 1500-stronicowy dokument „2083. Europejska Deklaracja Niepodległości”. Dokument w internecie zamieścił Kevin Slaugter, członek satanistycznego antykościoła Antona LaVeya – informuje w obszernym wywiadzie dla „Naszego Dziennika” Massimo Introvigne, włoski socjolog, założyciel i dyrektor Centrum Studiów nad Nowymi Religiami (CESNUR). Sam Breivik rozesłał ten dokument półtorej godziny przed zdetonowaniem bomby w Oslo. Wysłał 1003 maile z dokumentem w załączniku. Około 1/4 maili została wysłana do Wielkiej Brytanii. W liście Anders Behring Breivik groził Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI oraz Włochom.

«« | « | 1 | 2 | » | »»

Zobacz

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  1°C Środa
  rano
  4°C Środa
  dzień
  4°C Środa
  wieczór
  3°C Czwartek
  noc
  wiecej »

  Reklama