Prezydent skarcił ministra

- Wpis ministra Sikorskiego był absolutnie nie w porę, ale dyskusja o Powstaniu Warszawskim jest potrzebna - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, komentując słowa szefa dyplomacji, który określił je na Twitterze mianem „narodowej katastrofy” i zamieścił link do strony internetowej przeciwników kultu jego sprawców.

Reklama

 Wypowiedź Sikorskiego skrytykowali nie tylko - co można było zakładać „w ciemno” - politycy Prawa i Sprawiedliwości, ale także m.in. Władysław Bartoszewski, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski, wielu powstańców oraz publicystów.  Prezydent przyznał, że sam był wychowywany w duchu poświęcenia i szacunku dla ofiary powstańców, ale przyznał, iż w jego rodzinnym domu zawsze dochodziło do wymiany różnych opinii o sensie tego wydarzenia.  - Nie mam nic przeciwko dyskusji i ta dyskusja powinna się toczyć, ale ważne jest jak i kiedy -  stwierdził Komorowski, po czym dodał, że wpis Sikorskiego jest „nieprzyjemny”.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

 • refleksja
  03.08.2011 10:23
  Wiem, że poglądy "Gościa Niedzielnego" nie pozwolą przepuścić tego komentarza, ale niech chociaż cenzor sobie przeczyta, co sądzi o tym POLSKA PRAWICA. Znakomity komentarz zamieścił JKM: "Otóż po pierwsze: KIEDY mielibyśmy wypowiadać się n/t powstania jak nie przy okazji obchodów rocznicy tego powstania???
  A po drugie: nasza krytyka dotyczy ludzi, którzy decydowali o wybuchu powstania. Żaden z nich już nie żyje. Natomiast nikt nie ma pretensji do powstańców!! Zgłosili się do Armii Krajowej, dostali rozkaz – to walczyli. Co więcej: walczyli naprawdę znakomicie – co uznawali przecież i Niemcy. Ja też ich bardzo wysoko cenię – i nie wątpię, że p.Radek też.
  Więc CZYJE niby uczucia żeśmy z p.Radkiem urazili???"
 • stu
  03.08.2011 11:43
  Te wypowiedzi (R. Sikorskiego i B. Komorowskiego) wpisują się w szerszy prąd dewaluacji i relatywizacji podstaw tożsamości Polaków.
  Jedynie jedna rzecz nie podlega relatywizacji: bezwzględna i wyłączna odpowiedzialność narodu polskiego za Jedwabne, za które już nawet B. K. przepraszał.

  Zadziwia mnie nasz Prezydent...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  -3°C Wtorek
  noc
  -3°C Wtorek
  rano
  0°C Wtorek
  dzień
  1°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »

  Reklama