Kraków: Ewangelizacja na Rynku

- Wspólny śpiew, modlitwa oraz dzielenie się świadectwami na temat miłosierdzia – tak przebiegała akcja ewangelizacyjna na Rynku Głównym, którą przeprowadzili uczestnicy II Światowego Kongresu Miłosierdzia Bożego, który odbywa się w Krakowie.

Reklama

Uczestnicy kongresu zgromadzili się niedaleko Bazyliki Mariackiej skąd nieśli transparenty z nazwami poszczególnych krajów. Każda z grup radośnie śpiewała, modliła się, a niektórzy z uczestników dzielili się świadectwami na temat miłosierdzia. Do modlących się uczestników dołączali także mieszkańcy Krakowa oraz turyści. W spotkaniu uczestniczył m.in. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.
Następnie do zgromadzonych na Rynku zwrócił się abp Tadeusz Kondrusiewicz z Mińska, który mówił o Ewangelii miłosierdzia objawionej w Jezusie Chrystusie oraz o tym, jak być apostołem miłosierdzia we współczesnym świecie. Podkreślił, że wielkim apostołem Bożego Miłosierdzia był Jan Paweł II, według którego miłosierdzie jest drogą do zbawienia.
„Bóg wyjawił swoje miłosierdzie w tajemnicy krzyża i ukazał, że dobro może zwyciężyć zło” - mówił. Metropolita mińsko–mohylewski wyjaśniał także, że podstawą każdej wolności jest wolność religijna oraz, że współczesny świat potrzebuje miłosierdzia.
Następnie zgromadzeni na Rynku obejrzeli Misterium Credo w wykonaniu wspólnoty Cenacolo z Włoch. Widowisko typu "światło i dźwięk" rozpoczęło się od ukazania stworzenia świata i historii grzechu pierworodnego, a zakończyło zmartwychwstaniem Jezusa.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7
  -5°C Niedziela
  rano
  -3°C Niedziela
  dzień
  -2°C Niedziela
  wieczór
  -4°C Poniedziałek
  noc
  wiecej »

  Reklama