Walkower dla Legii za mecz w Albanii

PAP |

publikacja 04.08.2015 10:01

Mecz FK Kukesi - Legia Warszawa w 3. rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej został zweryfikowany przez organy dyscyplinarne UEFA jako walkower 3:0 dla polskiej drużyny. W czwartek odbędzie się rewanż - poinformował stołeczny klub w komunikacie.

Walkower dla Legii za mecz w Albanii Wojciech Pacewicz /pap Piłkarze Legii Warszawa (od lewej): Michał Masłowski, Nemanja Nikolic, Michał Kucharczyk i Dominik Furman

W miniony czwartek sędzia przerwał spotkanie w Tiranie na początku drugiej połowy, gdy piłkarz Legii Ondrej Duda został trafiony w głowę kamieniem rzuconym z trybun.

Do incydentu doszło w 52. minucie meczu, tuż po tym, jak Jakub Rzeźniczak strzelił gola na 2:1 dla Legii. Trafiony kamieniem w głowę Duda padł na murawę i został zniesiony na noszach. W tym czasie inny zawodnik wicemistrza Polski Michał Kucharczyk przekazał sędziemu przedmiot, którym Słowak został uderzony. Piłkarz nie doznał poważnych obrażeń.

Szwajcarski arbiter Stephan Klossner po rozmowach z delegatem UEFA postanowił przerwać mecz. Drużyny zeszły do szatni. Wkrótce później ogłoszono, że gra nie będzie wznowiona.

Rewanż odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 21 na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie.