Historyczne zwycięstwo Stocha w Ga-Pa!

Wojciech Teister

publikacja 01.01.2018 16:22

Bardzo nerwowa końcówka drugiego konkursu turnieju czterech skoczni - Polak umacnia się na pozycji lidera.

Historyczne zwycięstwo Stocha w Ga-Pa! PAP/EPA/LISI NIESNER Kamil Stoch na rozbiegu skoczni w Garmisch-Partenkirchen

W noworocznym konkursie 66. Turnieju Czterech Skoczni historyczny triumf Kamila Stocha, który został pierwszym polskim zwycięzcą konkursu w Garmisch-Partenkirchen.

Stoch był liderem już po pierwszej serii skoków. W drugiej większość zawodników poprawiła swoje skoki, a na dwa skoki przed końcem konkursu liderował Richard Freitag - drugi w klasyfikacji turnieju po Kamilu Stochu (po konkursie w Obersdorfie). Wtedy znacznie pogorszyły się warunki, wiał silny wiatr i wstrzymano dwóch ostatnich skoczków. Atmosfera zrobiła się nerwowa, jednak pomimo tej przerwy Stoch oddał najdłuższy skok w konkursie (139,5 m) i zdecydowanie wygrał konkurs w Ga-Pa. To jego drugi z rzędu wygrany konkurs, dzięki czemu powiększył przewagę w turnieju nad liderem Pucharu Świata -Freitagiem - do 11,8 p.

Trzecie miejsce w klasyfikacji konkursu zajmuje Dawid Kubacki, który zajął w noworocznym konkursie 12 miejsce.