Pismo będzie ukazywać się rzadziej, pojawią się za to nowe działy
Od stycznia 2013 roku miesięcznik „Więź” będzie ukazywać się jako kwartalnik. - Nasze czasopismo będzie nie tylko obszerniejsze (240 stron), ale również jeszcze głębsze i bogatsze. Nowa WIĘŹ będzie ta sama, ale nie taka sama. Rytm kwartalny będzie podkreślał intelektualny charakter pisma, który od prawie 55 lat jest naszym znakiem firmowym – można przeczytać w oświadczeniu redakcji. Z przejściem na inny cykl wydawniczy wiążą się także zmiany w redakcji. Nowym zastępcą redaktora naczelnego pisma będzie przedstawiciel młodego pokolenia „Więzi”, adiunkt w Instytucie Historii UAM Grzegorz Pac.
W kolejnych numerach znaleźć będzie można trzy tematy główne, a nie, jak do tej pory, jeden. Już w styczniu będą to „Otwarta ortodoksja”, „Co łączy Polaków?” oraz „Jeśli nie popkultura, to co?”. Ponadto na łamach będzie można znaleźć nowych felietonistów o. Michała Zioło i Aleksandra Halla, redakcja chce także publikować felietonistów zagranicznych. Nowością będą publikowane przez periodyk reportaże, teksty o dialogu międzyreligijnym, a także dział „Rozmowy na dziedzińcu” z ateistami i agnostykami. – Pierwszym będzie wywiad teolog Elżbiety Adamiak z pisarką Olgą Tokarczuk. Okazuje się, że Tokarczuk to ateistka, która bardzo interesuje się Maryją – mówi serwisowi Gosc.pl redaktor naczelny „Więzi”, Zbigniew Nosowski.
- Zmiany spowodował splot przyczyn, także finansowych. Kiedy rozważaliśmy wady i zalety różnych rozwiązań doszliśmy do wniosku, że być może na rynku tego typu pism będziemy mogli lepiej wypełniać naszą misję będąc kwartalnikiem. Będziemy mogli poświęcić więcej miejsca tematom, na które do tej pory miejsca nie było, będzie również więcej czasu na promowanie poszczególnych publikacji – dodaje publicysta. Zaznacza, że kwartalnik ma być intelektualną wizytówką środowiska. – Chcemy poszerzyć naszą ofertę internetową, aby strona Laboratorium Więzi była w większym stopniu miejscem, w którym odbywać się będzie dyskusja na tematy bieżące. O szczegółach nie chciałbym jeszcze mówić – mówi Nosowski.
„Więź” to katolickie pismo społeczno-kulturalne wydawane w Warszawie od 1958 roku. Od początku było kojarzone z nurtem „katolicyzmu otwartego”. - Swoim wierzącym czytelnikom WIĘŹ oferuje pogłębioną formację duchowo-intelektualną, czytelnikom niewierzącym – bliski kontakt z tym, co najlepsze we współczesnym Kościele – pisze o sobie redakcja „Więzi” na swojej stronie internetowej.
Zabronione jest "celowe lub lekkomyślne" wpływanie na decyzję innej osoby o przerwaniu ciąży.
Liczbę ofiar szacuje się na 300 tys. kobiet i 25 tys. mężczyzn.
Po ataku poinformowano, że uderzenie było wymierzone w centra dowodzenia Hezbollahu.
Na spadek inflacji złożą się niższe ceny paliw i wolniejsza dynamika wzrostu cen żywności.
Widoczne były także zmiany dotyczące płci używających i ich pochodzenia etnicznego.