W Niedzielę Miłosierdzia 19 kwietnia zakończyła się zbiórka przeprowadzona wśród duchowieństwa diecezji rzeszowskiej.
Pieniądze wesprą wybrane szpitale, Domy Pomocy Społecznej i Zakłady Pielęgnacyjno-Opiekuńcze leżące na terenie diecezji. Inicjatorem zbiórki byli księża diecezji rzeszowskiej, którzy w ten sposób chcieli odpowiedzieć na potrzeby ludzi dotkniętych epidemią koronawirusa, a także trudną sytuację personelu medycznego. Zbiórkę, którą nazwano „kapłańskim darem miłosierdzia”, poparli bp Jan Wątroba, bp Edward Białogłowski i bp Kazimierz Górny.
Podczas Mszy Krzyżma w Wielki Czwartek, 9 kwietnia, bp Jan Wątroba zachęcał księży do aktywnego włączenia się w zbiórkę. „Ograniczania i trudności, jakie przeżywamy w tym czasie epidemii, nie mogą stłumić naszej wrażliwości wobec potrzebujących pomocy. Obok posługi słowa i sakramentów, która jest obecnie sprawowana w ograniczonej formie, niech tym wyraźniej objawi się trzecia nasza posługa – posługa miłości” – powiedział hierarcha.
Zbiórka rozpoczęła się w Wielki Piątek. Księża wpłacali pieniądze przez dziesięć dni do Niedzieli Miłosierdzia. W sumie na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej, która przekaże zebrane pieniądze placówkom medycznym i opiekuńczym, duchowni wpłacili 367 tys. 406 zł i 17 gr.
Zebrane pieniądze, po konsultacjach z władzami województwa podkarpackiego i zapoznaniu się z potrzebami szpitali leżących w części diecezji rzeszowskiej na terenie województwa małopolskiego, zostały podzielone na następujące placówki: Szpital Specjalistyczny w Gorlicach (dofinansowanie zakupu respiratora), Szpital Specjalistyczny w Jaśle (dofinansowanie zakupu nowoczesnego 4-głowicowego aparatu USG), Szpital Miejski w Rzeszowie (zakup respiratora na oddział noworodków z podejrzeniem COVID-19), Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie (zakup sterylizatorów parowych laboratoryjnych dla materiału zakaźnego) oraz Domy Pomocy Społecznej i Zakłady Pielęgnacyjno-Opiekuńcze prowadzone przez Caritas.
Zabronione jest "celowe lub lekkomyślne" wpływanie na decyzję innej osoby o przerwaniu ciąży.
Liczbę ofiar szacuje się na 300 tys. kobiet i 25 tys. mężczyzn.
Po ataku poinformowano, że uderzenie było wymierzone w centra dowodzenia Hezbollahu.
Na spadek inflacji złożą się niższe ceny paliw i wolniejsza dynamika wzrostu cen żywności.
Widoczne były także zmiany dotyczące płci używających i ich pochodzenia etnicznego.