System emerytalny powinien być nie tylko oszczędny z punktu widzenia finansów publicznych, ale i korzystny dla emerytów - powiedział szef doradców premiera Michał Boni. Przy ocenie systemu trzeba brać pod uwagę czynniki demograficzne i potrzeby gospodarki - dodał.
Niemiecki rząd nie miesza się w sprawę wyborów prezydenckich w Polsce - zapewniał w środę rzecznik MSZ w Berlinie, tłumacząc się z niefortunnej wypowiedzi wiceszefowej dyplomacji Cornelii Pieper na temat polskich wyborów.
Suma Teologiczna to arcydzieło św. Tomasza z Akwinu. Wyraża się w niej jego ufne przeświadczenie o harmonii między wiarą i rozumem, a także o możliwościach ludzkiego rozumu oświeconego wiarą, który jest w stanie dojść do zrozumienia Boga i Jego zbawczego planu – powiedział Benedykt XVI w dzisiejszej katechezie.
Komitet wyborczy kandydata PiS na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego odwołał się w środę po południu od wyroku sądu w sprawie prywatyzacji szpitali - poinformowało PAP biuro prasowe Sądu Okręgowego w Warszawie.
Wybitny niemiecki tłumacz literatury polskiej Karl Dedecius oraz emerytowany arcybiskup Opola Alfons Nossol otrzymali w środę w Hamburgu Nagrodę Narodową za swoje zasługi dla pojednania polsko-niemieckiego.
Na siedem lat więzienia skazał w środę warszawski sąd okręgowy handlowca, który wytwarzany przez siebie roślinny specyfik sprzedawał, jako lek przeciw nowotworom i namawiał chorych do przerwania terapii zaleconej przez lekarza.
Tysiąc polskich dzieci chorych na cukrzycę, leczonych w Klinice Pediatrii, Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, wyjechało w ciągu 25 lat na wakacje do Holandii dzięki współpracy z holenderską organizacją Pax Kinderhulp.
Kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński wyraził w środę nadzieję, że z Bronisławem Komorowskim będzie debatował o "faktach", a nie o "twierdzeniach, które z faktami nie mają nic wspólnego". Mam nadzieję na merytoryczną dyskusję - mówił w Jasionce.
W stosunkach polsko-niemieckich doszło już do takiej normalności, że pokłócić nas i zirytować jest coraz trudniej - powiedział w środę podczas otwarcia XIV Forum Polsko-Niemieckiego pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego Władysław Bartoszewski.
Dwóch cudzoziemców pracujących dla niemieckiej organizacji pomocowej zostało uprowadzonych na południu Darfuru - poinformowała w środę wspólna misja pokojowa ONZ i Unii Afrykańskiej w Darfurze.