W Wigilię w południe przełożeni franciszkańskich prowincji i klasztorów w Krakowie spotkali się na wspólnej Wigilii. Połamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i razem kolędowali przy żłóbku. Jak co roku w krużgankach klasztoru franciszkanów w Krakowie odbyła się też wieczerza wigilijna dla bezdomnych, samotnych i ubogich.
Życzenia ubogim i samotnym złożył też przełożony franciszkanów. O. Jarosław Zachariasz życzył im wszelkiego dobra, i aby się czuli tak, jak powinien się czuć człowiek na Święta: „dobrze przyjęty, blisko Boga i blisko drugiego człowieka”.
Wojewoda małopolski Jerzy Miller publicznie wyraził wdzięczność Zakonowi za to, że przyjął u siebie wszystkich, którzy z różnych powodów w dniu dzisiejszym nie mają swoich wigilii. „Dziękuję, bardzo dziękuję za to miejsce, za to ciepło” - zakończył.
Na koniec kardynał zaprosił wszystkich na pasterkę. „Trzeba przyjść na wieczerzę do franciszkanów, ale najważniejsze jest spotkanie z Chrystusem w czasie Eucharystii, podczas Pasterki” - przypomniał.
W rozmowie z dziennikarzami ekonom klasztoru franciszkanów przy pl. Wszystkich Świętych 5 w Krakowie o. Jacek Wójtowicz powiedział, że Zakon współorganizując wieczerzę dla ubogich, samotnych i bezdomnych chce w ten sposób „realizować pierwsze i najważniejsze przykazanie – Przykazanie Miłości”. Wieczerzę wigilijną zorganizowali wspólnie Caritas Archidiecezji Krakowskiej i Ojcowie Franciszkanie przy udziale Urzędu Wojewódzkiego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Kuchni Brata Alberta i Przytuliska dla Bezdomnych Mężczyzn. Ogromnej pomocy udzielili ponadto klerycy z seminariów franciszkanów i krakowskiej archidiecezji, harcerze, Siostry Albertynki, Maltańska Służba Medyczna oraz wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas.
Pierwszą wigilię dla bezdomnych Caritas zorganizowała 24 grudnia 1991 roku na Dworcu PKP. Odbywały się tam one do roku do 1997 i brało w nich udział około 300 osób. W 1998 roku zmieniono miejsce wieczerzy, przenosząc je na krużganki klasztoru franciszkanów przy pl. Wszystkich Świętych. Dziś, rokrocznie w „Wigilii Caritas ze św. Franciszkiem” bierze udział ponad tysiąc osób. Dodatkowo na Święta każdy z jej uczestników otrzymuje paczkę żywnościową.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.