Sieć cię nawróci - czyli czas na e-rekolekcje

Wielkopostne rekolekcje można przeżyć także w Internecie. W sieci jest na nie prawdziwy boom – przekonuje „Rzeczpospolita”.

To, co do niedawna było tylko ciekawostką, staje się normalnością – pisze Ewa K. Czaczkowska na łamach dziennika.

Dlaczego ludzie coraz chętniej korzystają z rekolekcji internetowych. Jak pisze „Rzeczpospolita”, rekolekcje internetowe przynoszą zdecydowanie większą ofertę niż te w parafiach.

Na to, jakiego rekolekcjonistę zaprosi proboszcz naszej parafii, najczęściej nie mamy wpływu. W Internecie rekolekcjonistę możemy wybrać sami.

A konkurencja jest spora. Internetowe rekolekcje prowadzą jezuici na Youtubie czy Facebooku, prowadzą dominikanie i franciszkanie. Proponują materiały wideo czy mp3 do słuchania np w drodze do pracy.

Tradycyjnie już rekolekcje wielkopostne prowadzi portal wiara.pl. W tym roku tematyka cyklu koncentruje się wokół listów do siedmiu Kościołów w Apokalipsie.

„To nad nimi chcemy pochylić się w nadchodzącym Wielkim Poście. By przezwyciężyć lęk, zdobyć się na odwagę siedmiu kroków i wejść do domu. Czyli do Kościoła. Bo on nie jest miejscem, gdzie człowiek zagląda, by od czasu do czasu zaspokoić wyrafinowane potrzeby duchowe. Jest miejscem zamieszkania. Gdzie dojrzewamy, kochamy, upadamy, jesteśmy ranieni i doświadczamy uzdrowienia. Nade wszystko, z dnia na dzień, poznajemy Boga i doświadczamy Jego miłości. Bo Kościół to dom Boga. Nie ręką ludzką uczyniony, ale ręką Jezusa” – pisze na łamach portalu ks. Włodzimierz Lewandowski, redaktor serwisu liturgia.wiara.pl. Rekolekcje portalu wiara.pl znajdziesz TUTAJ.

Takie właśnie powinny być rekolekcje w sieci. Mają nas zbliżyć do naszego Kościoła lokalnego – przekonuje na łamach „Rz” Andrzej Sobczyk z księgarni religijnej gloria24.pl. Rekolekcje w sieci mają być bodźcem do odwiedzenia Kościoła w „realu”. Dopiero tam może bowiem nastąpić pełna odnowa naszego życia duchowego, bo w internecie (całe szczęście) nie da się ani wyspowiadać, ani przyjąć Komunii Świętej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Mateusz
  06.03.2012 12:36
  Jeśli ma to być impuls do uczestniczenia w prawdziwych rekolekacjach w kościele to jak najbardziej jestem za. Świat idzie do przodu, więc dlaczego księża i zakonnicy próbując dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców nie moga korzystać z nowinek technicznych? Jestem jak najbardziej za, jeśli tylko takie działanie przyciągnie chociaż jedną osobę do kościoła (tego przez małe "k" jak i przez duże "K":)
 • spes
  06.03.2012 12:45
  Witam, ja znalazłem pewien ciekawy cykl wielkopostnych rozważań na blogu www.korynt.net . Historia miłości Boga i człowieka, polecam.
 • spes
  06.03.2012 12:46
  Witam, ja znalazłem pewien ciekawy cykl wielkopostnych rozważań na blogu www.korynt.net . Historia miłości Boga i człowieka, polecam.
 • spes
  06.03.2012 12:46
  Witam, ja znalazłem pewien ciekawy cykl wielkopostnych rozważań na blogu www.korynt.net . Historia miłości Boga i człowieka, polecam.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  2°C Poniedziałek
  dzień
  3°C Poniedziałek
  wieczór
  1°C Wtorek
  noc
  0°C Wtorek
  rano
  wiecej »