Rzym: Strażnicy miejscy wygrali z centurionami

Zwycięstwem 80 strażników miejskich z 30 mężczyznami w strojach rzymskich centurionów zakończyła się w środę pierwsza próba sił pod Koloseum w ramach przygotowań do definitywnej operacji usunięcia pozujących do zdjęć "żołnierzy" spod zabytku.

Polecenie usunięcia centurionów, znanych z chuligaństwa i wymuszania pieniędzy od turystów, wydał służbom miejskim urząd nadzoru nad zabytkami archeologicznymi w Wiecznym Mieście, który postanowił położyć kres degradacji okolic antycznego amfiteatru i przywrócić tam ład i porządek.

Na mocy rozporządzenia przebierańcy mają opuścić rejon Koloseum do Wielkiego Piątku, gdy papież Benedykt XVI przewodniczyć tam będzie Drodze Krzyżowej.

Gladiatorzy i centurioni wcześniej zapowiedzieli, że nie dadzą się stamtąd wyrzucić.

W środę pod amfiteatr przybyło 80 strażników miejskich, którzy spisali wszystkich przebranych mężczyzn, a następnie kazali im zdjąć kostiumy.

Na placu boju w stroju pozostał tylko jeden gladiator, który nie miał ze sobą żadnych innych ubrań na zmianę.

To pierwsze spektakularne zwycięstwo sił porządkowych z mężczyznami, znanymi z zastraszania turystów, wyłudzania od nich wysokich sum za zdjęcia i bójek, przy całkowitej do tej pory bezradności patroli policji i karabinierów.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  1°C Piątek
  wieczór
  -1°C Sobota
  noc
  -3°C Sobota
  rano
  0°C Sobota
  dzień
  wiecej »