Wpadli Rosjanie zamieszani w pobicie stewardów

Dwóch Rosjan zamieszkanych w pobicie stewardów na Stadionie Miejskim we Wrocławiu 8 czerwca zostało zatrzymanych w poniedziałek, gdy próbowali przekroczyć granicę polską w Terespolu. Policja poszukuje jeszcze czterech rosyjskich chuliganów.

Do awantury między kibicami rosyjskimi a wrocławskimi stewardami doszło w trakcie meczu Rosja-Czechy. Stewardzi interweniowali tuż po tym, jak na płytę boiska spadła zapalona raca. Zostali zaatakowani przez rosyjskich chuliganów. Po zdarzeniu policja zidentyfikowała sprawców na podstawie stadionowego monitoringu, a prokuratura wydała zgodę na upublicznienie wizerunków najbardziej agresywnych sześciu rosyjskich kibiców.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, mężczyźni w wieku 21 i 25 lat, zostali zidentyfikowani i zatrzymani w Terespolu. Obaj usłyszeli zarzut pobicia pracownika ochrony. Kibice przez ten cały czas przebywali w Polsce, a do domu wracali po sobotnim meczu Rosja-Grecja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

"Jeden przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Drugi odmawia współpracy" - podał rzecznik.

Wrocławska prokuratura zaproponowała pierwszemu z zatrzymanych karę roku więzienia oraz 4-letni zakaz stadionowy na terenie całej Unii Europejskiej. Drugi stanie przed sądem, który zdecyduje o wymiarze kary. "Obecnie nie wiadomo, gdzie będzie odbywać się proces i gdzie będą ewentualnie odbywać karę pozbawienia wolności" - dodał Petrykowski.

Rzecznik przypomniał, że policja wciąż poszukuje czterech innych kibiców rosyjskich, których wizerunki można zobaczyć na stronie dolnośląskiej policji.

Policja zdecydowała się upublicznić wizerunki sześciu najbardziej agresywnych kibiców z Rosji, w tym jednego podejrzanego o odpalenie racy 10 czerwca, czyli dwa dni po wydarzeniu na stadionie. Zdjęcia uczestników zajścia zostały przekazane m.in. koordynatorowi spottersów Rosji i Straży Granicznej. Sprawcy są także poszukiwani na drodze międzynarodowej wymiany informacji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
30°C Wtorek
dzień
30°C Wtorek
wieczór
24°C Środa
noc
19°C Środa
rano
wiecej »