Antykoncepcyjne lobby szturmuje Kenię

Z ostrą reakcją biskupów spotkała się informacja o przystąpieniu Kenii do światowego programu kontroli urodzeń. Władze tego kraju przeznaczyły bowiem 356 milionów kenijskich szylingów na jego promocję wśród kobiet i dziewcząt w najbardziej ubogich regionach.

Jest to pokłosie Światowego Dnia Ludności, który w tym roku był poświęcony planowaniu rodziny. Uczestnicy zorganizowanego z tej okazji szczytu w Londynie, w tym kenijski minister ds. planowania Wycliffe Oparanya, zobowiązali się do zapewnienia 120 milionom kobiet w najuboższych krajach na świecie dostępu do środków antykoncepcyjnych.

W komunikacie kenijskiego episkopatu sygnowanym przez kard. Johna Njue podkreśla się, że „środki antykoncepcyjne, zwłaszcza proponowane w tak radykalny sposób, są zarówno dehumanizacyjne, jak też niezgodne z nauczaniem Kościoła, i to w takim kraju jak Kenia, gdzie większość stanowią chrześcijanie i wyznawcy Boga. Zagraża to moralnemu obliczu społeczeństwa i jest obrazą dla godności i integralności osoby”.

W oświadczeniu biskupów czytamy także, iż takie działania są niebezpieczne i mogą mieć niewyobrażalne konsekwencje, prowadzące do zniszczenia populacji ludzkiej. Hierarchowie zauważają również, że te same zagraniczne siły przeznaczają olbrzymie fundusze na promocję związków jednopłciowych i antykoncepcję, podczas gdy miliony kobiet nie mają zabezpieczonej podstawowej opieki lekarskiej, wyżywienia i mieszkania. Podkreśla się, że jakikolwiek rozwój społeczny powinien służyć wyłącznie dobru człowieka i jego bezpieczeństwu.

Biskupi zaapelowali do wszystkich Kenijczyków, by sprzeciwili się powyższym planom i połączyli siły, by promować wyzwolenie kobiet jedynie w taki sposób, jak czynił to Chrystus. Podkreślają, że nikt nie może być przymuszany do pogwałcenia godności kobiety i mężczyzny przez stosowanie środków antykoncepcyjnych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  9°C Wtorek
  rano
  15°C Wtorek
  dzień
  16°C Wtorek
  wieczór
  14°C Środa
  noc
  wiecej »