Radość z bycia chrześcijaninem

Okazję, by wyrazić radość z tego, że jest się chrześcijaninem i należy się do Kościoła, mieli dziś cyrkowcy, spotykając się z Papieżem w Auli Pawła VI na Watykanie.

Tak cel tego spotkania określił Benedykt XVI, dziękując za zaprezentowane mu występy młodzieży z Akademii Sztuki Cyrkowej, a także za osobiste świadectwa trojga przedstawicieli świata wędrownych widowisk: niemieckiej klaun, Francuza i Włocha. Siedem tysięcy cyrkowców i innych artystów ulicy, w tym także orkiestr, przybyło do Rzymu z kilkunastu krajów europejskich i ze Stanów Zjednoczonych.

Ich pielgrzymka wiąże się z Rokiem Wiary. Jego obchody, jak podkreślił Ojciec Święty, są „ważną okazją do otwartego wyznania wiary w Pana Jezusa”. Papież przypomniał, że sztuka cyrkowców pełna jest bezpośredniej radości i nastawiona na dialog ze wszystkimi pokoleniami. Powołani są oni dawać przez nią świadectwo takim wartościom, jak miłość do rodziny, troska o najmniejszych, o niepełnosprawnych i chorych, dowartościowanie osób w podeszłym wieku.

„Zwracając uwagę na jakość wystawianych przez siebie widowisk nie zapominajcie też czuwać nad tym, by przez wartości ewangeliczne nadal dawać młodym pokoleniom nadzieję i wsparcie, jakie są im konieczne – mówił Papież. – Potrzebują ich zwłaszcza wobec trudności życia, pokusy zniechęcenia, zamknięcia się w sobie samym i pesymizmu. Przeszkadzają one, by dostrzec piękno istnienia. Chociaż wędrowne życie nie pozwala wam należeć stale do wspólnoty parafialnej i nie ułatwia regularnego udziału w katechezie i kulcie Bożym, również w waszym świecie staje się konieczna nowa ewangelizacja. Życzę, byście znaleźli we wspólnotach, przy których się zatrzymujecie, ludzi otwartych i wrażliwych, zdolnych wyjść naprzeciw waszym potrzebom duchowym. Nie zapominajcie jednak, że to rodzina jest pierwszą drogą przekazywania wiary. Jest ona małym Kościołem domowym, powołanym, by zapoznawać z Jezusem i Jego Ewangelią. Ma wychować zgodnie z prawem Bożym, aby każdy mógł osiągnąć pełną dojrzałość ludzką i chrześcijańską”.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
6°C Poniedziałek
wieczór
4°C Wtorek
noc
2°C Wtorek
rano
9°C Wtorek
dzień
wiecej »