TVP wystartuje w konkursie na nadawanie na pierwszym multipleksie telewizji naziemnej, gdzie chce umieścić kanał dziecięcy. Z kolei jesienią planuje start stacji TVP Dokument, TVP Rozrywka oraz nowego TVP Info i stacji regionalnej.
Dziecięca stacja, która nie ma jeszcze nazwy, ma nadawać nowe własne produkcje, jak i pozycje z archiwum Telewizji Polskiej. Poza kreskówkami na jej antenę trafić może np. teatr dla dzieci.
- Chcielibyśmy, żeby na pierwszym multipleksie znalazł się polski program adresowany do najmłodszych widzów. Z punktu widzenia zobowiązań społecznych uważamy, że byłoby czymś niewłaściwym, gdyby nie było tam miejsca dla polskiej produkcji - zapowiedział Juliusz Braun, prezes TVP.
Telewizja Polska rozważa też zgłoszenie w konkursie kanału filmowego, ale prawdopodobnie tego nie zrobi. - Nie będziemy się ubiegali na koncesję na program społeczno-religijny - zapewnił też Braun.
Konkurs na nadawanie w MUX-1 ma zostać rozstrzygnięty w kwietniu br. Poza kanałem dziecięcym, filmowym i społeczno-religijnym ma się tam znaleźć stacja edukacyjna. Nowe kanały mają trafić na multipleks w kwietniu 2014 roku, zastępując na nim stacje TVP1, TVP2 i TVP Info.
Wcześniej, bo już jesienią br. Telewizja Polska chce rozdzielić stacje regionalne od TVP Info. Powstanie kanał regionalny (robocza nazwa to TVP Regiony), w którym emitowane będzie pasmo rozdzielne 16 ośrodków terenowych TVP oraz pasmo wspólne z ich produkcjami. Natomiast TVP Info nadawać będzie newsy i publicystykę całodobowo. Oba kanały mają być nadawane na trzecim multipleksie, gdzie teraz w każdym regionie są dwie wersje TVP Info z różnymi pasmami regionalnymi.
Niedawno Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała też koncesje dla satelitarnych stacji TVP Rozrywka i TVP Dokument. - Oba mogą ruszyć po wakacjach - powiedział Juliusz Braun, podkreślając, że start obu stacji związany jest z sytuacją finansową spółki. Oba kanały mają być niekodowane, dostępne u operatorów kablowo-satelitarnych i emitować głównie pozycje archiwalne.
- Są dni, gdy kanały tematyczne mają więcej niż 50 proc. udziału w rynku, a udziały dużych anten spadają, dlatego rozbudowujemy działalność kanałów tematycznych - tłumaczył Braun. .
.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.