Szanse dla książki katolickiej

![][1]Tańsze książki, prezentacja nowości, autografy popularnych autorów i możliwość rozmowy z nimi - to wszystko czeka na tych, którzy w dniach 5-7 kwietnia odwiedzą VIII Targi Wydawców Katolickich w Warszawie. W tym roku organizatorzy przygotowali aż siedem dyskusji panelowych. Najciekawiej zapowiadają się de [1]: zdjecia/logo_targow.gif (Logo Targów Wydawców Katolickich)

Tańsze książki, prezentacja nowości, autografy popularnych autorów i możliwość rozmowy z nimi - to wszystko czeka na tych, którzy w dniach 5-7 kwietnia odwiedzą VIII Targi Wydawców Katolickich w Warszawie. W tym roku organizatorzy przygotowali aż siedem dyskusji panelowych. Najciekawiej zapowiadają się debaty m.in. "Jaki powinien dzisiaj być ksiądz", "Ksiądz - polityka - Europa" czy "Alkohol - człowiek -Bóg". Wręczone zostaną także nagrody wydawców katolickich FENIKS 2002. W tym roku swoją ofertę będzie prezentować 94 wystawców.

W tym roku w targach bierze udział 94 wydawców, o 5 mniej niż w ubiegłym roku. Zdaniem ks. Marka Otolskiego, prezesa Stowarzyszenia Wydawców Katolickich "pokazuje to i tak dobry potencjał wydawców katolickich". Z danych Centrum Informacji o Książce wynika, że obecnie na rynku jest 1,8 tys. tytułów wydanych przez katolickie oficyny w latach 2001-2002. Dyrektor wydawnictwa Pallottinum ks. Stefan Dusza szacuje, że jest ich nawet ok. 5 tys. Specjalnie na Targi Wydawców Katolickich, Centrum Informacji o Książce przygotowało na CD pierwszą bazę tytułów dostępnych w księgarniach i hurtowniach. Zawiera ona opisy bibliograficzne przygotowane według standardów Biblioteki Narodowej. Twórcy bazy mają nadzieję, że będzie ona dużą pomocą dla hurtowników, księgarzy i bibliotek. Będzie ona rozprowadzana wraz z publikacjami Biblioteki Analiz Literackich a kilkaset egzemplarzy CD będzie w sprzedaży już w najbliższy weekend na targach.

Niezwykle interesująco zapowiada się na Targach debata nt. "Szanse dla książki katolickiej. Jak lepiej sprzedawać?", w której wezmą udział przedstawiciele najbardziej prężnych wydawnictw, największych hurtowni oraz "Notesu Wydawniczego". Ks. Marek Otolski spodziewa się "małej burzy" nt. dystrybucji książek katolickich. Jego zdaniem, wydawcy katoliccy, w przyszłości będą musieli podjąć współpracę z dużymi hurtowniach, a nie jak dotąd korzystać przede wszystkim z pośrednictwa małych hurtowni katolickich, jeśli ich obecność na rynku książki ma być bardziej widoczna.

Organizatorzy są zdania, że zainteresowanie Targami Wydawców Katolickich rośnie. W ubiegłym roku stoiska wystawców odwiedziło 6,5 tys. gości, o tysiąc osób więcej niż przed rokiem. Dla targowych gości przygotowano liczne atrakcje m.in. nagrody: zestawy sprzętu AGD itp.

Miejscem Targów tradycyjnie już będzie sala sportowa i hala namiotowa przy Zespole Szkół Integracyjnych nr 2 na warszawskich Stegnach przy kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia. Chociaż wystawcy i odwiedzający skarżą się na ciasnotę pomieszczeń targowych, to z powodów ekonomicznych miejsce nie zostało zmienione. Ks. Otolski jest też zdania, że na charakter tych targów wpływa m.in. sąsiedztwo kościoła. "Gdyby je przenieść do innego miejsca, np. na Torwar czy do hal wystawienniczych Expo - ich charakter na pewno by się zmienił".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
6°C Piątek
noc
3°C Piątek
rano
10°C Piątek
dzień
10°C Piątek
wieczór
wiecej »