Ok. 100 tys. pielgrzymów z całego świata przybyło w Niedzielę Miłosierdzia Bożego do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Modlili się m.in. o pokój w Ziemi Świętej. Przybyli do Łagiewnik pątnicy ogarnęli również modlitwą sierpniową pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski, a zwłaszcza do Krakowa i sanktuarium w Łagiewnikach. Sumie odpustowej przewodniczył abp- senior Stanisław Szymec
Ok. 100 tys. pielgrzymów z całego świata przybyło w Niedzielę Miłosierdzia Bożego do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Modlili się m.in. o pokój w Ziemi Świętej. Przybyli do Łagiewnik pątnicy ogarnęli również modlitwą sierpniową pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski, a zwłaszcza do Krakowa i sanktuarium w Łagiewnikach. Sumie odpustowej przewodniczył abp-senior Stanisław Szymecki. Ojciec Święty Jan Paweł II szczególnie pozdrowił zgromadzonych w Łagiewnikach pielgrzymów w swoim przemówieniu przed modlitwą Anioł Pański.
Abp Szymecki wielokrotnie podkreślał w homilii, że to m.in. Janowi Pawłowi II zawdzięczamy odkrycie i przybliżenie wielkiej tajemnicy Miłosierdzia Bożego wszystkim ludziom na całym świecie. - Kontemplacja miłosierdzia potrzebna jest każdemu z nas, potrzebna jest dzisiejszemu światu, który został ogarnięty falą nienawiści, zemsty, odwetu i zabijania. Wiemy wszyscy co dzieje się na naszych oczach. To kontemplacja Bożego Miłosierdzia pozwala nam kształtować własne postawy - mówił Ks. Arcybiskup. Zachęcił również, aby wracać do łask Wielkiego Jubileuszu, aby łaska miłosierdzia, której doświadczaliśmy w ciągu roku jubileuszowego i której doświadczamy nieustannie i każdego dnia, nie tylko dalej nam towarzyszyła, ale tak przemieniła nasze serca, abyśmy my okazali się miłosierni i świadczyli miłosierdzie wokół nas wszystkim ludziom.
Oprócz pielgrzymów z Polski tradycyjnie przybyły liczne grupy pielgrzymów z zagranicy. Modlitwa wiernych i czytania w czasie Mszy odbywają się w trzech językach: po polsku, słowacku i angielsku. Są grupy m.in. z Łotwy, bardzo liczni pielgrzymi z USA, a także ze Słowacji i Indonezji. Wśród pątników wyróżniała się 40-letnia Libanka Nada Sahlani, nauczycielka baletu. Przed kilkoma laty otrzymała książkę o życiu i posłannictwie s. Faustyny i poczuła, że musi przyjechać do Łagiewnik. Zamiar swój zrealizowała w tym roku. - Łagiewniki są dla całej ludzkości bardzo ważnym miejscem - powiedziała - chcę się tu modlić o wierność woli Bożej w swoim sercu i o pokój w Libanie i w Polsce.
W łagiewnickich uroczystościach nie uczestniczył metropolita krakowski kard. Franciszek Macharski, który udał się do USA, aby przewodniczyć uroczystościom w narodowym sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Stockbrodge, które prowadzą księża marianie.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.