To będzie kosztowny eksperyment - powiedział ks. prof. Wojciech Bołoz, bioetyk, poproszony przez KAI o skomentowanie podjętej przez włoskiego genetyka Severino Antinoriego próby sklonowania człowieka. Zdaniem ks. Bołoza, w wypowiedziach uczonych wyraźnie ujawnia się tendencja legalizacji klonowania człowieka. Daje się wyczuć, że oswajają się już z taką możliwością, że nastąpiła banalizacja pr
To będzie kosztowny eksperyment - powiedział ks. prof. Wojciech Bołoz, bioetyk, poproszony przez KAI o skomentowanie podjętej przez włoskiego genetyka Severino Antinoriego próby sklonowania człowieka.
Zdaniem ks. Bołoza, w wypowiedziach uczonych wyraźnie ujawnia się tendencja legalizacji klonowania człowieka. Daje się wyczuć, że oswajają się już z taką możliwością, że nastąpiła banalizacja problemu. Wielu z nich uważa, że to wspaniałe osiągnięcie naukowe i to jakby ich upaja.
Po odrzuceniu istnienia Boga możliwe jest wszystko, także przekraczanie praw natury. Wszystko, co jest technicznie możliwe do zrobienia, będzie zrobione - stwierdził ks. Bołoz. Co prawda jest wiele ryzyka i znaków zapytania, ale naukowcy postępują zgodnie z zasadą, że jeśli "eksperyment się nie uda" - kiedyś się z tego wycofamy. A to może być bardzo kosztowny eksperyment - przestrzega profesor UKSW. Sklonowane zwierzęta są bardziej podatne na choroby, wcześniej się starzeją.
Prof. Bołoz porównał klonowanie z komunizmem, który był przeprowadzony na wielką skalę, trwał prawie sto lat, pochłonął miliony ofiar - a potem kraje, które go prowadziły wycofały się, pozostawiając po sobie zgliszcza.
Piątego kwietnia agencje prasowe, powołując się na gazetę "Gulf News" doniosły, że włoski genetyk Severino Antinori rozpoczął eksperyment klonowania człowieka. Na konferencji prasowej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich poinformował on, że "jedna kobieta spośród ponad tysiąca niepłodnych par jest w ósmym tygodni ciąży". Zaimplantowany jej zarodek powstał w wyniku klonowania. Kontrowersyjny naukowiec już dawno zapowiadał, że przeprowadzi eksperyment klonowania, gdy tylko będą sprzyjające okoliczności.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.