Zdaniem Jana Pawła II, w Europie nie można pomijać dziedzictwa chrześcijańskiego. Papież przypomniał o tym w przesłaniu do uczestników zjazdu Kościelnego Ruchu Zaangażowania Kulturalnego. W Europie - napisał Ojciec Święty - nie można trwonić ani pomijać chrześcijańskiego dziedzictwa cywilizacji, które wniosło tak wielki wkład w obronę wartości demokracji, wolności i solidarności między narodami na
Zdaniem Jana Pawła II, w Europie nie można pomijać dziedzictwa chrześcijańskiego. Papież przypomniał o tym w przesłaniu do uczestników zjazdu Kościelnego Ruchu Zaangażowania Kulturalnego. W Europie - napisał Ojciec Święty - nie można trwonić ani pomijać chrześcijańskiego dziedzictwa cywilizacji, które wniosło tak wielki wkład w obronę wartości demokracji, wolności i solidarności między narodami naszego kontynentu.
W dokumencie Papież zwraca uwagę, że "Kościół nie redukuje nigdy wiary do samej tylko kultury", "stara się jednak nadać życiu wiary wartość kulturalną, by inspirowała ona całe życie prywatne i publiczne jako rzeczywistość narodowa i międzynarodowa".
"Dobrze wiecie, z jakim zainteresowaniem Stolica Apostolska śledzi prace Konwentu Europejskiego" - napisał Ojciec Święty i dodał : "Ja sam miałem okazję wyrazić ubolewanie nad brakiem odniesienia do wartości chrześcijańskich i religijnych przy redagowaniu Karty Praw Fundamentalnych".
Papież wyraził nadzieję, że również Kościelny Ruch Zaangażowania Kulturalnego zabiegać będzie, by nie pomijano czynnika religijnego, który w ciągu wieków wpływał na formowanie się instytucji europejskich
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.