Aby odnaleźć Boga

Każdy człowiek został wezwany do tego, by być kimś.

Wydawnictwo W drodze   Wydawnictwo W drodze Musi on jednak zrozumieć dobrze, że aby zrealizować swoje powołanie, może być tylko jedną osobą: sobą.

Jednym ze źródeł jałowych zmagań w życiu duchowym jest przeświadczenie, że trzeba stać się osobą bez problemów, co, rzecz jasna, jest niemożliwe. Jeśli człowiek usiłuje stać się kimś, kto nie ma żadnych problemów, wali głową w mur.

Bóg jest bardziej uwielbiony przez tego, kto korzysta z wszystkich dobrych rzeczy doczesnego życia w prostocie i z wdzięcznością, aniżeli przez nerwowy ascetyzm kogoś, kto niezdrowo podniecony roztrząsa każdy szczegół swego wyrzeczenia się siebie.

Niniejsza antologia tekstów Thomasa Mertona (w wyborze i przekładzie Aleksandra Gomoli, ze wstępem i komentarzami Krzysztofa Bielawskiego) to wyjątkowe drugie wydanie, które zostało wzbogacone zdjęciami autorstwa samego Thomasa Mertona.

***

Mieliśmy dla Państwa 5 egz. tej publikacji. Zadanie konkursowe było następujące: prosiliśmy o przesłanie nam ważnego dla Państwa (inspirującego) cytatu, którego autorem jest Thomas Merton. Książki otrzymują:

Krystyna Łyszczarz z Częstochowy, Katarzyna Jagielska z Bytomia, Dawid Simon z Odrowąża, Małgorzata Drągowska z Augustowa oraz Joanna Woś z Medyni Głogowskiej

Gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  21°C Wtorek
  noc
  17°C Wtorek
  rano
  20°C Wtorek
  dzień
  21°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »