Najprawdopodobniej jutro papież Franciszek ogłosi nominację nowego sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej – twierdzi na łamach największego włoskiego dziennika, „Corriere della Sera” Maria Antonietta Calabrò. Jej zdaniem, wszystko wskazuje, że kard. Tarcisio Bertone zastąpi obecny nuncjusz w Wenezueli, abp Pietro Parolin.
Według informacji włoskiej dziennikarki nowy sekretarz stanu miałby objąć swoje obowiązki w połowie października.
Urodzony 17 stycznia 1955 w Schiavon koło Vicenzy w północnych Włoszech abp Pietro Parolin jest, mimo stosunkowo młodego wieku jednym z najbardziej doświadczonych dyplomatów watykańskich. Po święceniach kapłańskich studiował w Rzymie prawo kanoniczne i dyplomację, a w 1986 rozpoczął służbę w dyplomacji Stolicy Apostolskiej. Pracował w przedstawicielstwach papieskich w Nigerii i Meksyku, a po powrocie do Watykanu był odpowiedzialny w Sekretariacie Stanu za Hiszpanię, Andorę, Włochy i San Marino. Zna języki włoski, angielski, francuski i hiszpański.
Od 2002 roku był wiceszefem dyplomacji watykańskiej. Wielokrotnie stał na czele delegacji Stolicy Apostolskiej na różne konferencje międzynarodowe, zwłaszcza nt. rozbrojenia jądrowego i do rozmów z rządami niektórych państw. Przez kilka lat przewodniczył delegacjom watykańskim rozmawiającym z władzami Wietnamu i – nieco rzadziej – Izraela. W lutym 2009 r. udało mu się wypracować porozumienie z rządem w Hanoi, które może zaowocować nawiązaniem pełnych stosunków dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Wietnamem. 17 sierpnia 2009 roku został mianowany nuncjuszem w Wenezueli.
Ks. prał. Parolin przebywał w Polsce w 2007 roku jako oficjalny przedstawiciel papieża i Stolicy Apostolskiej na VII Dzień Papieski. Wygłosił wówczas referat nt. przełomowego znaczenia Jana Pawła II dla rozumienia papieskiej dyplomacji jako narzędzia obrony praw i godności człowieka.
Maria Antonietta Calabrò uważa, że kard. Tarcisio Bertone zostanie nowym dziekanem Kolegium Kardynalskiego. Będzie też nadal Kardynałem-kamerlingiem i tak jak dotychczas będzie przewodniczył Komisji Komisji Kardynalskiej nadzorującej Instytut Dzieł Religijnych (IOR), tzw. „bank watykański”.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.