Informowaliśmy, że gdy matka Karola Wojtyły była z nim w ciąży, lekarz sugerował aborcję. Powiedział Emilii Wojtyłowej: - Nie przeżyje pani tego porodu.
Patrz: Namawiali ją do aborcji. Urodziła Karola Wojtyłę
Skąd o tym wiadomo? Spytaliśmy o to autorkę cytowanego przez nas tekstu, dziennikarkę Milenę Kindziuk, która napisała książkę pt. „Matka Papieża”.
– Są trzy źródła tej informacji – odpowiedziała.
Pierwsze to relacja sąsiadki Wojtyłów z Wadowic i przyjaciółki Emilii Janiny Kaczorowej, która został zamieszczona w książce, wydanej u początku pontyfikatu Jana Pawła II (to świadectwo podaje: R. A. Gajczak, Sercu najbliższe. Szkice z lat młodzieńczych Karola Wojtyły – Jana Pawła II, Kraków 1987, s. 25-27; R. A. Gajczak nagrał rozmowę z Janiną Kaczorową na ten temat w 1985 roku).
– Jakoś nie zostało to wówczas dostrzeżone w Polsce, chociaż to świadectwo stało się głośne w Italii, jak dowodzi książka włoska (L. Bergonzoni, Emilia Kaczorowska in Wojtyla. La mamma di Giovanni Paolo II, Padova 1988) – przyznaje dziennikarka.
Dodaje, że kolejne źródło to znany wadowicki historyk Michał Siwiec-Cielebon, który dowiedział się o tej sprawie od akuszerki, obecnej przy porodzie Karola Wojtyły. – Od kard. Dziwisza (i nie tylko od niego) wiem, że podczas jednej z pielgrzymek do Ojczyzny papież rozmawiał z tą akuszerką. Musiał więc znać tę historię. Ale nigdy się na ten temat nie wypowiadał – relacjonuje Milena Kindziuk. Trzecie źródło jej informacji to książka o Janie Pawle II, która ukazała się w 2012 r. we Włoszech pt. „Dwie matki Papieża” (R. Allegri, Le due madri di papa Wojtyla – Emilia Kaczorowska e Gianna Beretta Molla, Ancora Editrice, Milano 2012).
Dziennikarka zna także nazwisko położnika, który sugerował aborcję, a także lekarza, który po nim prowadził ciążę. Tym ostatnim był dr Samuel Taub, lekarz wojskowy (ojciec Jana Pawła II był oficerem).
... ocenił węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto.
Wcześniej delegacja protestujących przekazała swoje postulaty wobec KE.
Każdy z nich otrzymał wynagrodzenie 210 razy większe niż przeciętnie zarabiający pracownik.
Z powodu trwających w nich konfliktów zbrojnych, terroryzmu i przestępczości.