IDM w Starej Wsi

Nie bój się pragnąć - to hasło Ignacjańskich Dni Młodzieży. Ponad 450 osób z całej Polski przyjechało do Starej Wsi na Podkarpaciu, aby wziąć udział w radosnym świętowaniu.

Postacią szczególną tegorocznego spotkania jest św. Stanisław Kostka. W trakcie wieczornego nabożeństwa został on ogłoszony patronem jezuickich duszpasterstw młodzieżowych Magis. Każda z 12 wspólnot otrzymała relikwiarz św. Stanisława jako widzialny znak obecności świętego wśród młodzieży. „To był człowiek, który nie bał się realizować swoich marzeń. Ten power dążenia do celu to jest coś niesamowitego – powiedział Radiu Watykańskiemu jeden z uczestników. - Rzucić wszystko i pójść za marzeniami – to jest właśnie w Staszku piękne”. Już po raz piąty w Starej Wsi jezuici zorganizowali spotkanie, które rokrocznie gromadzi coraz większą liczbę młodych ludzi. Czas ten pozwala im doświadczyć, że historia ich życia oraz środowisko, w którym wzrastają, jest miejscem gdzie mogą spotkać Boga. „Celem spotkań – podkreśla ich dyrektor, o. Paweł Brożyniak SJ - jest uczenie się wspólnej zabawy, pracy i nawiązywania nowych przyjaźni. Wszystko w duchu ignacjańskim, w duchu osobistego spotkania z Chrystusem”. Modlitwa i zabawa to nie jedyne zajęcia młodzieży. Tradycyjnie już organizowane są grupy warsztatowe prowadzone przez profesjonalistów. Tegoroczna oferta jest bardzo bogata: młodzi mogą wybierać spośród 30 warsztatów. „Bardzo dobrze się bawimy i naprawdę świetnie tutaj spędzamy czas” – mówi jedna z uczestniczek warsztatów tańca bollywood. Dlaczego je wybrała? - „Po prostu bardzo lubię warsztaty ruchowe i doszłam do wniosku, że należy rozwijać swoje ciało i poznawać inne kultury”. Spotkanie zakończy się 1 sierpnia uroczystym rozesłaniem do domów.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  26°C Niedziela
  dzień
  27°C Niedziela
  wieczór
  23°C Poniedziałek
  noc
  19°C Poniedziałek
  rano
  wiecej »