Włochy: Powstaje film telewizyjny o Pawle VI

W Viterbo pod Rzymem rozpoczęły się zdjęcia do telewizyjnego filmu o Pawle VI. Zostanie od wyemitowany jesienią przez telewizję publiczną RAI.

Koszt produkcji szacuje się na osiem milionów euro. W środę 6 sierpnia przypada 30. rocznica papieża Montiniego. Realizatorzy, jak donosi w dzisiejszym wydaniu „Corriere della Sera”, mają trudności z tytułem. „Nie wystarczy go zatytułować «Paweł VI», jak to było w przypadku Jana XXIII i Jana Pawła II, ponieważ nie przyciągnęłoby to widzów” - przyznaje producent Matilde Bernabei. Intencją projektu jest „przywrócenie wielkości” papieżowi, który znalazł się pomiędzy dwiema postaciami cieszącymi się ogromną popularnością: Angelo Roncallim i Karolem Wojtyłą. „A przecież to on przeprowadził Kościół od średniowiecza do współczesności” - zauważa Bernabei, mając na myśli Sobór Watykański II i jego przełomowy charakter. Filmowa opowieść rozpocznie się na krótko przed śmiercią Pawła VI, wiosną 1978 r., w momencie porwania jego przyjaciela, byłego premiera i szefa włoskiej chadecji Aldo Moro. Papież próbował na wszelkie sposoby uratować go, pisząc m.in. słynny list do „ludzi Czerwonych Brygad”. Konsultantem filmu jest m.in. Giuseppe Lazzaro, dyrektor założonego przez Giovanniego Battistę Montiniego w 1927 r. wydawnictwa Edizioni Studium oraz naukowcy z Instytutu Pawła VI w Brescii. W XVI-wiecznej Villa Lante w Viterbo odtworzono papieski apartament w Pałacu Apostolskim. W miejscowości Matera na południu kraju (gdzie Mel Gibson kręcił „Pasję”) odtworzona zostanie Jerozolima, którą Paweł VI odwiedził przed końcem soboru, a także ośrodek prowadzony przez Matkę Teresę w Kalkucie, której podarował on samochód osobowy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  19°C Piątek
  rano
  27°C Piątek
  dzień
  28°C Piątek
  wieczór
  25°C Sobota
  noc
  wiecej »