Miało ono miejsce 14 listopada w Warszawie. Zrzeszająca ponad dwadzieścia stacji radiowych platforma współpracy jest owocem kilkuletniego procesu zacieśniania więzi między rozgłośniami.
Jej statut został w październiku zatwierdzony przez Konferencję Episkopatu Polski. Forum zostało także pozytywnie przyjęte przez dyrektora generalnego Radia Watykańskiego i rzecznika prasowego Stolicy Apostolskiej. W liście przesłanym do jego członków ks. Federico Lombardi SJ wyraził nadzieję, że „współpraca w ramach Forum może być bardzo owocnym medialnym czynnikiem ewangelizacyjnym, służącym dobru Kościoła powszechnego”.
Podczas spotkania dokonano m.in. wyboru pięcioosobowego prezydium. Nowy przewodniczący, którym został na najbliższe trzy lata ks. Tomasz Olszewski, dyrektor Radia Nadzieja z Łomży, mówi o tym, co rozgłośnie chcą zrobić razem.
„Chodzi o to, żeby zobaczyć, czym tak naprawdę wspólnie dysponujemy, przedstawić konkretną ofertę, zobaczyć, które stacje są mocniejsze, a które słabsze, by móc je zjednoczyć, a wtedy, nawet tylko z punktu widzenia czysto reklamowego, móc występować już razem. Myślę, że ważne jest też to, by podejmować różnego rodzaju działania już nie w pojedynkę, ale razem” – powiedział ks. Olszewski.
Z kolei nowy wiceprzewodniczący Forum, ks. Grzegorz Walkiewicz, dyrektor Radia Warszawa, wyjaśnia, czym jest ta płaszczyzna współpracy i jakie ma przełożenie na konkretną rzeczywistość niezależnych rozgłośni katolickich.
„Radia współpracują ze sobą w zakresie wymiany audycji i programów. Podejmujemy również wspólne akcje. Mieliśmy na przykład konferencje pani Gabriele Kuby na temat ideologii gender, mamy też Salon Dziennikarski Floriańska 3. To jest pole naszego wspólnego działania. Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich jest zatem konkretną formą współpracy, polegającą na spotkaniach dyrektorów rozgłośni i omawianiu różnych wyzwań, także trudnych. Jest także próbą zaradzania tym problemom i miejscem podejmowania wspólnych działań” – powiedział ks. Walkiewicz.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.