Kard. O'Brien: Koszmarny precedens prawa o hybrydach

Brytyjscy biskupi do ostatniej chwili starają się zapobiec ostatecznemu przyjęciu prawa o ludzkiej płodności i embriologii, przegłosowanego przez Izbę Gmin. Pozwala ono na tworzenie hybryd ludzko-zwierzęcych oraz ułatwia lesbijkom i kobietom samotnym dostęp do sztucznego zapłodnienia.

Przed głosowaniem na ten temat w Izbie Lordów katoliccy biskupi ujawnili kolejne, odrażające szczegóły nowego prawa. Umożliwia ono pobieranie komórek jajowych od osób ubezwłasnowolnionych oraz od ofiar aborcji. A zatem ludzkie klony czy hybrydy będą tworzone z komórek ludzi, którzy nie wyrazili na to zgody. Zdaniem kard. Keitha O’Briena, który napisał w tej sprawie list otwarty do premiera Gordona Browna, praktyki takie po raz ostatni widziano u nazistów, kiedy po wyzwoleniu obozów koncentracyjnych odkrywano pełną prawdę o pseudomedycznych eksperymentach. Wydawało się, że cywilizowany świat, wstrząśnięty tym odkryciem, na zawsze odrzucił takie praktyki. Nowe prawo stanowi w tym względzie koszmarny precedens – czytamy w liście kard. O’Briena do premiera Wielkiej Brytanii. Oświadczenie podobnej treści wydał również abp Peter Smith. Walijski metropolita zarzuca też rządowi, że w tak kontrowersyjnej kwestii zabrakło konsultacji społecznych i rzeczowej debaty w Izbie Gmin.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  20°C Wtorek
  dzień
  21°C Wtorek
  wieczór
  19°C Środa
  noc
  18°C Środa
  rano
  wiecej »