Był luterańskim biskupem w diecezji katowickiej. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 3 lutego o godz. 12 w kościele ewangelicko-augsburskim Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Warszawskiej 18 w Katowicach.
Bp Szurman walczył z chorobą. Od kilkunastu dni przebywał w szpitalu, gdzie odwiedził go także abp Wiktor Skworc. W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan metropolita katowicki wzywał wiernych i duchownych archidiecezji do modlitwy w jego intencji.
O zdrowie bp. Tadeusza modlili się także przedstawiciele Kościołów podczas nabożeństw ekumenicznych. Sam chory zapewniał o duchowej łączności z uczestnikami spotkań.
Abp senior Damian Zimoń luterańskiego biskupa wspomina jako człowieka głęboko wierzącego. Podkreślał także wzajemne wsparcie, jakim darzyli się podczas ekumenicznych spotkań. - Człowiek ewangeliczny, głęboko wierzący pasterz Kościoła ewangelicko-augsburskiego - wspomina abp Zimoń.
Ks. bp Tadeusz Szurman urodził się 9 lipca 1954 r. w Simoradzu. Na duchownego luterańskiego został ordynowany 19 listopada 1978 r. w Goleszowie na Śląsku Cieszyńskim. Następnie podjął pracę jako wikariusz w Świętochłowicach, tam też w 1984 r. został proboszczem. W latach 1989-1990 był administratorem parafii w Zabrzu. Od 1993 roku był proboszczem parafii w Katowicach. Biskupem diecezji katowickiej został w październiku 2001. W urząd został wprowadzony 6 stycznia 2002 r.
Biskup Tadeusz Szurman zmarł w czwartek rano w szpitalu. Pozostawił żonę Danutę i córkę Miriam. Miał 60 lat.
Unijni przywódcy planują w lipcu szczyt z przywódcą Chin Xi Jinpingiem w Pekinie
Białoruski funkcjonariusz w mundurze uczestniczył w probie forsowania polskiej granicy.
Zdaniem lidera Konfederacji sprawą powinna zająć się też Państwowa Komisja Wyborcza.
Pomijając polityczny wymiar tego wydarzenia, który Polacy różnie mogą oceniać... To trzeba zobaczyć.
Zaatakowali samo centrum miasta, zabijając 34 i raniąc 117 osób
Rozpoczął się kolejny etap renowacji jednej z najbardziej znanych budowli Stambułu.