Od środy do piątku pod hasłem "Wiara, kultura i dobro wspólne" wierzący i niewierzący będą dyskutować na jezuickim Uniwersytecie Georgetown.
Watykańska inicjatywa dialogu wierzących i niewierzących po raz pierwszy odbywa się w USA. Dziedziniec Pogan odbywa się w Waszyngtonie i zapowiada szczególnie interesująco" - powiedział inicjator przedsięwzięcia kard. Gianfranco Ravasi. Przewodniczący Papieskiej Rady Kultury w rozmowie z Radiem Watykańskim zauważył, że w kraju tym polityczni decydenci mają z jednej strony bliskie stosunki ze światem religijnym, a z drugiej kraj ten jest bardzo dumny ze swojej laickiej tożsamości.
Od środy do piątku pod hasłem "Wiara, kultura i dobro wspólne" wierzący i niewierzący będą dyskutować na jezuickim Uniwersytecie Georgetown. "W konferencjach i debatach poruszona zostanie problematyka, jak ludzie religijni, dalecy od religii i wątpiący mogą współpracować w kształtowaniu życia społecznego w Stanach Zjednoczonych" - informuje Papieska Rada Kultury.
Spotkanie w Waszyngtonie jest kolejnym tego rodzaju wydarzeniem. Ostatnie odbyły się w listopadzie 2013 r. w Berlinie oraz w październiku 2013 w Warszawie pod nazwą Dziedziniec Dialogu. Natomiast pierwszy Dziedziniec Pogan odbył się w marcu 2011 w Paryżu.
Dziedziniec Pogan jest strukturą w łonie Papieskiej Rady ds. Kultury. Stworzył ją kard. Ravasi z inspiracji Benedykta XVI. Kieruje nią ks. Laurent Mazas. Jej celem jest promowanie dialogu wierzących, agnostyków i ateistów za pośrednictwem dyskusji na ważne tematy kulturowe i społeczne.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.