Od środy do piątku pod hasłem "Wiara, kultura i dobro wspólne" wierzący i niewierzący będą dyskutować na jezuickim Uniwersytecie Georgetown.
Watykańska inicjatywa dialogu wierzących i niewierzących po raz pierwszy odbywa się w USA. Dziedziniec Pogan odbywa się w Waszyngtonie i zapowiada szczególnie interesująco" - powiedział inicjator przedsięwzięcia kard. Gianfranco Ravasi. Przewodniczący Papieskiej Rady Kultury w rozmowie z Radiem Watykańskim zauważył, że w kraju tym polityczni decydenci mają z jednej strony bliskie stosunki ze światem religijnym, a z drugiej kraj ten jest bardzo dumny ze swojej laickiej tożsamości.
Od środy do piątku pod hasłem "Wiara, kultura i dobro wspólne" wierzący i niewierzący będą dyskutować na jezuickim Uniwersytecie Georgetown. "W konferencjach i debatach poruszona zostanie problematyka, jak ludzie religijni, dalecy od religii i wątpiący mogą współpracować w kształtowaniu życia społecznego w Stanach Zjednoczonych" - informuje Papieska Rada Kultury.
Spotkanie w Waszyngtonie jest kolejnym tego rodzaju wydarzeniem. Ostatnie odbyły się w listopadzie 2013 r. w Berlinie oraz w październiku 2013 w Warszawie pod nazwą Dziedziniec Dialogu. Natomiast pierwszy Dziedziniec Pogan odbył się w marcu 2011 w Paryżu.
Dziedziniec Pogan jest strukturą w łonie Papieskiej Rady ds. Kultury. Stworzył ją kard. Ravasi z inspiracji Benedykta XVI. Kieruje nią ks. Laurent Mazas. Jej celem jest promowanie dialogu wierzących, agnostyków i ateistów za pośrednictwem dyskusji na ważne tematy kulturowe i społeczne.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.