Przestali inwigilować muzułmanów

Nowojorska policja poinformowała o zamknięciu kontrowersyjnego tajnego programu inwigilacji muzułmanów, mającego na celu identyfikację potencjalnych zagrożeń terrorystycznych.

Nowojorska policja poinformowała o zamknięciu kontrowersyjnego tajnego programu inwigilacji muzułmanów, mającego na celu identyfikację potencjalnych zagrożeń terrorystycznych   Pete Stewart / CC 2.0 Nowojorska policja poinformowała o zamknięciu kontrowersyjnego tajnego programu inwigilacji muzułmanów, mającego na celu identyfikację potencjalnych zagrożeń terrorystycznych Jak podały amerykańskie media, w związku z tym rozwiązano specjalną jednostkę, której pracownicy mieli podsłuchiwać rozmowy mahometan i tworzyć dokumentację na temat odwiedzanych przez nich miejsc. Policja potwierdziła, że funkcjonariuszy skierowano do innych zadań.

Przeciw jednostce odbyły się dwa procesy cywilne, była także obiektem krytyki obrońców praw obywatelskich. Stwierdzono również, że podsycała niechęć wyznawców islamu do organów ochrony prawa. Zarzucano jej, że działa niezgodnie z konstytucją, gdyż koncentruje się na ludziach konkretnego wyznania, pochodzenia i rasy.

"Ta zmiana jest ważnym krokiem naprzód w deeskalacji napięć między policją a społecznością, której służy. Tak więc nasi policjanci i obywatele mogą pomóc sobie w ściganiu naprawdę groźnych ludzi" - oświadczyło biuro burmistrza Nowego Jorku Billa de Blasio.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  3°C Piątek
  rano
  1°C Piątek
  dzień
  1°C Piątek
  wieczór
  -2°C Sobota
  noc
  wiecej »