USA: zamknięto trzy kliniki aborcyjne

To pokazuje sukces pracy ruchu pro-life, który chce zmienić przepisy ustawowe.

Trzy kliniki aborcyjne przestały działać, w tym jedna związana z LeRoyem Carhartem, który przeprowadzał późne aborcje. Oznacza to, że tylko w tym roku zamknięto 27 placówek. Teraz funkcjonuje 576 klinik, które przeprowadzają aborcje chirurgiczne i 177, które oferują leki poronne. Od 1991 roku jest to duży spadek, wtedy działało aż 2176 placówek.

– Niepowodzenie tych zakładów aborcyjnych kontynuuje trend zamykanych klinik aborcyjnych i pokazuje sukces pracy ruchu pro-life, który chce zmienić przepisy ustawowe, a także serca i umysły Amerykanów – powiedział Troy Newman, prezes Operation Rescue. – Liczba aborcji spada, a uczucie radości pro-liferów idzie w górę. Przepisy zaczynają być egzekwowane. Dzieci są ratowane. Jesteśmy podekscytowani, że możemy odegrać nawet niewielką rolę w zamknięciu klinik aborcyjnych, bo gdy te zakłady zostaną zamknięte, ludzkie życie zostanie ocalone – dodaje.

Affiliated Women’s Services (Stowarzyszenie usług dla kobiet) w Indianie zostało zamknięte m.in. z powodu dużych kłopotów finansowych. Pracował tam właśnie Carhart, przez jeden dzień tygodniowo. Jak udało się ustalić Operation Rescue, właściciel klinik Lois Bennett jest winny prawie 20.000 dolarów podatku za obiekty aborcyjne. Budynek ma zostać sprzedany w sierpniu, pieniądze z aukcji zostaną przekazane na pokrycie długu.

W tym czasie specjalna komisja medyczna badała sprawę Carharta w odpowiedzi na skargę złożoną przez Operation Rescue na początku tego roku. Zarzut dotyczył bezpieczeństwa pacjentów, było to związane z siedmioma nagłymi wypadkami w zakładach w Nebrasce i Maryland, w których Carhart pracował. Włączając w to śmierć pacjentki w 2013 roku.

Tymczasem inna klinika Cleaveland Surgi-Center w Cleavlent zdecydowała, że nie zamierza przedłużać dzierżawy i spakowała manatki. Operation Rescue dowiedziało się także o dwóch wypadkach zagrożenia życia w Cleaveland Surgi-Center; jeden miał miejsce w grudniu 2012, a drugi w styczniu 2014. Jedna z pacjentek straciła przytomność i zbladła z powodu widocznej utraty krwi. Inna kobieta dostała ataku, ledwo oddychała, a jej usta stały się sine.

W Asheville w Północnej Karolinie klinika Femcare została zamknięta, ponieważ jego właściciel, aborcjonista Lorraine Cummings, ogłosił swoją emeryturę i wystawił budynek na sprzedaż. Zakład działał w Asheville od 1985 roku. Jego zamknięcie sprawia, że Ashville i większość północnej części stanu będą wolne od aborcji. Femcare znalazło się na pierwszych stronach gazet latem ubiegłego roku, gdy Departament zdrowia i opieki z Północnej Karoliny tymczasowo zawiesił klinice licencję podczas rutynowej kontroli, po odkryciu mnóstwa poważnych naruszeń dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy.   

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  9°C Niedziela
  dzień
  9°C Niedziela
  wieczór
  6°C Poniedziałek
  noc
  1°C Poniedziałek
  rano
  wiecej »