Znakomity aktor, satyryk, z wykształcenia malarz.
Jacek Fedorowicz urodził się w Gdyni 18 lipca 1937 roku. Studiował na Wydziale Malarstwa w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom uzyskał w 1960 roku. W latach 1954-1960 był aktorem studenckiego teatru Bim-Bom prowadzonego przez Bogumiła Kobielę i Zbyszka Cybulskiego. Fedorowicz uważał, że: „Grupka głównych autorów była wyjątkowo różna i niespójny i to na pewno stanowiło jej siłę. Zbyszek lubił bardzo, żeby działania sceniczne niosły jakieś zdecydowane i głębokie przesłanie, i wspaniale tymi ciągotami uzupełniał frywolność i elficzną lekkość Kobieli”.
W larach 1963-71 był współtwórcą programów rozrywkowych w Telewizji Polskiej, m.in. Poznajmy się, Małżeństwo doskonałe.
Na ekranie debiutował w filmie Jerzego Morgensterna Do widzenia, do jutra, grając Jurka. Był to także debiut reżysera. Głównego bohatera zagrał Zbigniew Cybulski, a rolę jego niespełnionej miłości zagrała urocza Teresa Tuszyńska. Obok nich zagrał także Roman Polański, Włodzimierz Bielicki. Akcja filmu rozgrywa się w Gdańsku końca lat 50. W filmie wykorzystano fragmenty przedstawień z teatrzyku Bim-Bom. W jednej ze scen Federowicz śpiewa piosenkę o „ogrodzie wśród skał, mieszkało w nim serce dziewczyny...”
flemsky
Piosenka z filmu "Do widzenia, do jutra..."
To Fedorowicz napisał scenariusze m.in. do filmów: Poszukiwany poszukiwana, Nie ma róży bez ognia. W tym drugim również zagrał.
W latach 1974-81 był także współautorem audycji radiowej 60 minut na godzinę. Po ogłoszeniu stanu wojennego zerwał kontakty z państwowymi środkami przekazu. Publikował utwory w „II obiegu”. Działał w niezależnym życiu kulturalnym jako grafik - Komiks „Solidarność” - 500 pierwszych dni” i artysta estradowy.
Był autorem programów satyryczno-politycznych rozpowszechnianych w latach 80-tych poza cenzurą. Od 1989 roku ponownie występuje w telewizji i publikuje w prasie.
Kidler88
Dziennik Telewizyjny (13)
Najbardziej jednak znany jest z bycia autorem i głównym wykonawcą popularnego programu „Dziennik telewizyjny”.
Na scenę wraca od czasu do czasu z Waldemarem Malickim i Zenonem Laskowikiem.
KabaretZLT01
Zenon Laskowik Jacek Fedorowicz - Rowerzysta
Moim obowiązkiem jest zachowanie danych penitenta w tajemnicy - dodał.
Co najmniej pięć osób zginęło, a 40 zostało rannych w wypadku na ceremonii religijnej.
Biblioteka Watykańska w czasie wojny stała się azylem dla prześladowanych Żydów.