Kościół w Jasienicy zostanie otwarty

W najbliższą niedzielę zostanie otwarty kościół pw. Narodzenie Pańskiego w Jasienicy.

Mszy św. będzie przewodniczył bp warszawsko-praski abp Henryk Hoser.

Podajemy treść komunikatu, który dotyczy pracy mediów w tym dniu:

Warszawa, 23.07.2014 r.

Komunikat dla prasy w sprawie otwarcia kościoła w Jasienicy

27 lipca o godz. 11.00 nastąpi uroczyste otwarcie kościoła w parafii p.w. Narodzenia Pańskiego w Jasienicy. Następnie Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC będzie przewodniczył Mszy świętej w kościele w Jasienicy. Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące pracy mediów podczas tej uroczystości.

1. Do chwili uroczystego otwarcia kościoła wszyscy uczestnicy nabożeństwa, w tym przedstawiciele mediów, będą przebywali na zewnątrz kościoła.
2. Dla fotoreporterów i operatorów kamery zostanie wyznaczone specjalne miejsce na zewnątrz kościoła, z którego będą mieli możliwość relacjonowania uroczystego momentu otwarcia. Będzie tam również dostępna kostka nagłośnieniowa/głośnik.
3. Po otwarciu kościoła operatorów kamery i fotoreporterów prosimy o sprawne przejście do bocznego wejścia od strony zakrystii. Stamtąd w jednej grupie zostaną przeprowadzeni na miejsce przed ołtarzem, skąd będzie możliwe rejestrowanie przebiegu Mszy świętej. W tym miejscu będzie także dostępna kostka nagłośnieniowa/głośnik.
4. Pozostali dziennikarze będą mogli uczestniczyć we Mszy świętej razem z wiernymi. Nie będą jednak mogli stamtąd robić zdjęć i filmować.

Ze względu na religijny charakter uroczystości, prosimy o uszanowanie miejsca kultu. W szczególności bardzo prosimy o:

1. Nie przeprowadzanie wywiadów i zachowanie ciszy wewnątrz świątyni, jak i na terenie do niej przylegającym w trakcie trwania Mszy świętej oraz modlitw poprzedzających otwarcie kościoła.
2. Podczas otwierania kościoła – nieblokowanie wiernym wejścia do świątyni.
3. Nierobienie zdjęć i niefilmowanie wewnątrz kościoła poza miejscem do tego wyznaczonym.
4. Nieprzemieszczanie się wewnątrz kościoła podczas trwania Mszy świętej.

Rzecznik Prasowy Diecezji Warszawsko-Praskiej
Mateusz Dzieduszycki

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  19°C Sobota
  rano
  27°C Sobota
  dzień
  27°C Sobota
  wieczór
  24°C Niedziela
  noc
  wiecej »