Ustalono przyczynę śmierci syna marszałka Mazowsza

Uraz wielonarządowy był przyczyną śmierci Jakuba Struzika, syna marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika z PSL. Nie stwierdzono udziału osób trzecich - poinformował w środę PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak.

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów w poniedziałek wszczęła śledztwo w związku ze śmiercią Jakuba Struzika. "8 listopada wieczorem doszło do zdarzenia, które według wstępnej oceny było samobójstwem - targnięciem się na własne życie Jakuba Struzika przez skok z wysokości" - mówił w poniedziałek prokurator.

"Sekcja zwłok wykazała, że śmierć nastąpiła w wyniku urazu wielonarządowego. Trwają jeszcze badania toksykologiczne. Nie stwierdzono udziału osób trzecich" - powiedział w środę PAP Nowak. "Postępowanie prokuratorskie trwa, będziemy czekali na wyniki toksykologii" - dodał.

Przypomniał, że śledztwo prowadzone jest, żeby wyjaśnić, czy nikt nie namawiał go i nie doprowadził do targnięcia się na życie. "To kwalifikacja robocza, kodeksowa i standardowa przy samobójstwach" - podkreślił. "Podstawowym powodem tego postępowania jest potwierdzenie, że to było samobójstwo oraz sprawdzenie tego, czy pomocą lub namową nie doprowadził do tego samobójstwa" - sprecyzował rzecznik.

W środę odbył się pogrzeb Jakuba Struzika. Uroczystości żałobne rozpoczęły się w kościele św. Wojciecha w Płocku, gdzie zebrało się kilkaset osób, w tym oprócz najbliższej rodziny, także działacze PSL i delegacje ochotniczych straży pożarnych. Obecni byli m.in. prezes ludowców, wicepremier Janusz Piechociński, posłowie Jan Bury i Waldemar Pawlak, europoseł Jarosław Kalinowski, a także minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Byli też minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki z PO oraz senator PiS Marek Martynowski.

Mszy żałobnej przewodniczył ks. dr Zdzisław Struzik, brat marszałka Adama Struzika. Jakub Struzik został pochowany na cmentarzu w Kutnie, gdzie znajduje się rodzinny grobowiec rodziny Struzików.

Marszałek Struzik o śmierci syna poinformował na Facebooku. "Kochałem mojego jedynego syna ponad wszystko, od dziś świat będzie już zupełnie inny" - napisał. Jakub miał 28 lat. Marszałek zapowiedział, że przez najbliższe dni nie będzie prowadził kampanii wyborczej.

Adam Struzik jest marszałkiem Mazowsza od 2001 r. i kandyduje do sejmiku w zbliżających się wyborach, jest liderem listy PSL z okręgu nr 4 Płock-Ciechanów-Żyrardów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
9°C Sobota
wieczór
7°C Niedziela
noc
7°C Niedziela
rano
11°C Niedziela
dzień
wiecej »