Małe ŚDM

Uwielbienie jest najlepszym momentem do zrozumienia swego powołania – usłyszeli w Tarnowie uczestnicy Forum Młodzieży.

W Tarnowie trwa Forum Młodzieży, w którym uczestniczy ponad 500 osób - liderów i animatorów parafialnych, którzy będą się przygotowywać do Światowych Dni Młodzieży.

Do Tarnowa przyjechali już wczoraj po południu. Po zakwaterowaniu u rodzin uczestniczyli w nabożeństwach wieczornych, odbywających się w dziesięciu parafiach miasta.

Dziś, podzieleni na dwie grupy, wzięli udział w warsztatach uwielbieniowych, które prowadzili m.in. ks. Artur Ważny i muzyk Leopold Twardowski. Odbyły się one w auli WSD w Tarnowie i auli im. Jana Pawła II przy katedrze. – Uwielbienie jest tą formą modlitwy, w której człowiek najbardziej bezpośrednio uznaje, że Bóg jest Bogiem, oddaje mu chwałę dla Niego samego, nie ze względu na to, co czyni, ale dlatego, że On jest. Co to znaczy – to, że zgadzam się na swoje życie. Bo kiedy zaczynam rozeznawać, że ono jest darem od Niego, to zaczynam Go uwielbiać. Uwielbienie jest czymś więcej niż zwykłą modlitwą, jest sztuką życia, jest życiem – mówił młodym ks. Artur Ważny, dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji tarnowskiej kurii.

Jeszcze dziś uczestnicy obejrzą film „Bóg nie umarł”, spotkają się też ze świadkami uczestniczącymi w poprzednich ŚDM. O godz. 15.00 rozpocznie się w katedrze Msza św. Po Eucharystii wszyscy przejdą do hali sportowej przy ul. Gumniska, gdzie odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne i wieczór uwielbieniowy.

– Pierwszy raz jestem na takim spotkaniu, zakładam, że będzie świetnie, co roku natomiast przyjeżdżam na Niedzielę Palmową do Tarnowa. Bardzo ważna jest dla mnie Droga Krzyżowa ulicami miasta i już nie mogę się na nią doczekać – Dominik Palonek z Trzciany. Dla Krzysztofa Machety ze Złotej, animatora parafialnego ŚDM, forum jest doskonałą okazją do przygotowania się do tego wydarzenia. – I to zarówno od strony duchowej, jak i organizacyjnej. Ważne jest, żeby umieć jak najlepiej przyjąć młodych, którzy przyjadą do naszych parafii – mówił.  

– Głównym celem Forum jest budowanie wspólnoty młodzieżowej. To okazja do wspólnego trwania na modlitwie i posłuchania głosu młodych. Nazwaliśmy to wydarzenie Mini ŚDM. Chcieliśmy w szczególny sposób zaprosić animatorów młodzieżowych i stworzyć im warunki nie tylko do modlitwy, ale też do zdobywania praktyki i umiejętności, które przydadzą się w Tygodniu Misyjnym. To właśnie na nich spocznie ciężar przygotowania i przyjęcia pielgrzymów w 2016 r. Do tego ich szkolimy i chcemy, by zdobywali wiedzę praktyczną, dlatego na czas Forum będą też zaangażowani jako organizatorzy – wyjaśnia Anna Szczepanek, współorganizatorka.

  Joanna Sadowska /Foto Gość W WSD w Tarnowie
  Joanna Sadowska /Foto Gość Animacje przed warsztatami

 

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
20°C Środa
wieczór
20°C Czwartek
noc
18°C Czwartek
rano
19°C Czwartek
dzień
wiecej »