Wstęp na molo będzie płatny... także w nocy

Od 25 kwietnia wejście na sopockie molo znów będzie płatne. Wracają bilety nocne, które będę obowiązywały przez całe lato, a także w weekendy przed sezonem.

Nocne bilety wstępu po raz pierwszy pojawiły się pod koniec zeszłego sezonu. - Podjęliśmy taką decyzję po tym jak mężczyzna wjechał na molo samochodem doprowadzając do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Chcieliśmy zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości - tłumaczy "Gościowi Niedzielnemu" Marcin Kulwas z Kąpieliska Morskiego Sopot.

M. Kulwas podkreśla, że zeszłoroczny eksperyment z biletami nocnymi okazał się sukcesem. - Wcześniej molo wielokrotnie traktowane było jako miejsce, gdzie można pójść na tzw. after party po imprezie w klubie. Wprowadzenie biletów nocnych całkowicie wyeliminowało problem picia alkoholu na molo i wpłynęło korzystnie na poziom bezpieczeństwa. Rozwiązany został także problem ton śmieci pozostawionych przez amatorów piwa pod chmurką - wyjaśnia dzierżawca obiektu. 

Bilety nocne będą obowiązywać w każdą noc z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę, w godzinach od 23 do 8 rano, od 30 kwietnia do 21 czerwca. W długi majowy weekend (1-3 maja) za wejście na pomost zapłacimy także w noc z czwartku na piątek. Z kolei w długi weekend czerwcowy (4-7 czerwca) nocny bilet na molo obowiązywać będzie już od środy, 3 czerwca. Od 26 czerwca do końca sierpnia bilety nocne będą obowiązywać już codziennie.

Marcin Kulwas informuje, że bilety nocne będą miały jedną cenę - 5 zł. Ostrzega także, że przy bramkach, gdzie sprawdzane będą bilety, należy się także spodziewać kontroli mających wyeliminować wnoszenie na pomost alkoholu.

- Decyzja o wprowadzeniu nocnych biletów nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem. Chodzi o pieniądze i tylko o to. W sezonie będę bojkotowała sopockie molo - deklaruje Magda spacerująca po... molo.

- Nie spotykamy się często z negatywnymi reakcjami mieszkańców Sopotu czy turystów. Wiele osób zapewnia nas, że dzięki tym przepisom czują się bezpiecznie - podkreśla M. Kulwas.

Od 25 kwietnia do 27 września br. wstęp na molo w ciągu dnia będzie płatny. Godziny biletowania TUTAJ.

W porównaniu do zeszłego roku ceny biletów normalnych, ulgowych oraz karnetów, pozostają na tym samym poziomie. Bilet normalny będzie kosztować 7,50 zł, a ulgowy - 4 zł. Nie zmienią się też ceny karnetów upoważniających do 15 wejść na pomost (80 zł - normalny, 40 zł - ulgowy). Wzrośnie za to cena biletów rodzinnych 2+2 (dwoje dorosłych i dwójka dzieci), które kosztować będą 19 zł. Wprowadzone zostaną też bilety rodzinne 2+1 (dwoje dorosłych i jedno dziecko) za 18 zł oraz 2+3 (dwoje dorosłych i trójka dzieci) za 20 zł.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
25°C Piątek
dzień
27°C Piątek
wieczór
24°C Sobota
noc
18°C Sobota
rano
wiecej »