Słowa z góry Athos

Od dwóch tysięcy lat, ludzie szukający wskazówek życia duchowego udają się do klasztorów.

Wszystko po to, by w ich kontemplacyjnej atmosferze zbliżyć się choć odrobinę do Boga. Jednym z takich miejsc jest słynąca z ortodoksyjnych mnichów Góra Athos.

Mimo, że wiele klasztorów z Góry Athos stoi dziś pustych, nadal przybywa tam co roku kilka milionów wyznawców różnych chrześcijańskich wyznań aby zobaczyć, jak powinno wyglądać prawdziwe chrześcijańskie życie.

W tej książce spotkamy się ze świadectwem tego życia...

Publikacja powstała na podstawie rozmów z mnichami z Athos. Jej autorem jest Jean-Yves Leloup - prawosławny teolog, dobrze znany w Europie i Ameryce, jako popularny autor z dziedziny duchowości i psychologii. To także założyciel Instytutu Studiów Cywilizacji i Międzynarodowej Szkoły Terapeutów. Wydał ponad pięćdziesięciu książek, a także tłumaczem apokryfów.

***

  mat. prasowy Mieliśmy dla Państwa 3 egz. niniejszej publikacji. Pytanie konkursowe było następujące: kto - zgodnie z legendą - miał dokonać pierwszej ewangelizacji pogańskich mieszkańców półwyspu Athos? Chodziło o Matkę Bożą, a nagrody otrzymują:

Agnieszka Wysocka z Wejherowa, Mariola Kałużna z Pleszewa oraz Monika Chyczewska z Raciąża

Gratulujemy, książki prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  21°C Niedziela
  rano
  30°C Niedziela
  dzień
  31°C Niedziela
  wieczór
  26°C Poniedziałek
  noc
  wiecej »