Dlaczego rzecznik nie broni dzieci?

Kaja Godek pisze list otwarty do Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

Rzecznika Praw Dziecka, którym aktualnie jest Marek Michalak, obowiązuje ustawa, która mówi, że "dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności" (Art 2.1.). Tak sformułowane prawo zobowiązuje ministra m.in. do sprzeciwu wobec wszelkiego rodzaju aborcji, a także wobec procedury in vitro. Praktyka pokazuje, że Marek Michalak nie tylko nie wywiązuje się z zobowiązań, ale nawet wypowiada się w sposób zaprzeczający jego misji. Niedawno Michalak, odnosząc się do sprzeciwów, jakie podnoszą się wobec sztucznego zapłodnienia, zamieścił na swojej oficjalnej stronie wyrazy "niepokoju i dezaprobaty" z powodu rzekomego obrażania dzieci poczętych metodą in vitro. Oznacza to, że Rzecznik Praw Dziecka nie chce dostrzec istoty problemu, jaką jest nieludzkie traktowanie dzieci (za jakie ustawa uznaje ludzi także w fazie zarodkowej) właśnie w procedurze in vitro. Zwraca na to uwagę Kaja Godek w liście otwartym do rzecznika.

 Szanowny Panie Ministrze!

Ze zdziwieniem i przykrością odnotowuję Pańską reakcję na wypowiedzi dotyczące problematyki sztucznego zapłodnienia, które odbiera Pan jako skierowane wobec dzieci poczętych tą metodą.

Z taką samą przykrością obserwuję brak Pańskiej reakcji na krzywdę, jaką wyrządzają dzieciom i ich rodzicom klinki sztucznego rozrodu. W ośrodkach tych produkuje się ludzi metodą zootechniczną, poddaje w tym celu parę ludzką uwłaczającym ich godności procedurom, na masową skalę stosuje się selekcję i zabijanie dzieci uznanych za gorsze, a spośród tych zdrowych – wiele z nich latami mrozi się w ciekłym azocie, a w końcu niszczy lub sprzedaje innym parom nazywając to adopcją.

Z ustawy o rzeczniku praw dziecka wynika jasno, że to właśnie Pan winien stanąć w ich obronie, niestety od początku Pańskiej kadencji nie wywiązuje się Pan z tego obowiązku.

Gdy rok temu media i politycy linczowali pochodzącego z in vitro ciężko chorego chłopca, a prof. Romuald Dębski nosił do telewizji jego zdjęcia, aby pokazać, jak strasznie wygląda – Pan na ten wybuch agresji nie reagował, choć była ona wycelowana bezpośrednio w dziecko.

Wypowiedź, w której krytykuje Pan głosy sprzeciwu wobec nieetycznej metody poczęcia – nabiera zatem cech lobbingu na rzecz biznesu, który na produkcji ludzi zarabia olbrzymie pieniądze, a obecnie prowadzi usilne starania o zalegalizowanie swojego procederu i możliwość korzystania z pieniędzy polskiego podatnika.

Wzywam Pana do reakcji na zło, jakiego dopuszczają się kliniki in vitro manipulując emocjami rodziców, obchodząc się z dziećmi jak z towarem, lobbując za dofinansowaniem swojej zbrodniczej działalności.

Autorka listu jest członkiem Zarządu Fundacji Pro-prawo do życia, Pełnomocnikiem Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”.

«« | « | 1 | » | »»
 • DNA
  05.06.2015 12:28
  Mafia PO nie jest od bronienia dzieci, tylko od nachapania się przy korycie. I tak nikt nikogo za nic nie rozliczy.
 • Ciekawski Dżordż
  05.06.2015 17:11
  Czy jest tu ktoś (albo znacie kogoś) komu pomógł RPD Marek Michalak?
 • Chełmianie
  05.06.2015 23:38
  My z mężem też mamy złe doświadczenia...dużo by pisać, ale nie pomógł...ręce rozłożył..i nic!
 • kkafka
  08.06.2015 19:47
  jak pomóc dziecku w nauce??
  Język angielski to dla mnie nie tylko język obcy - to moja pasja i miłość, która zajmuje znaczące miejsce w moim życiu od wielu lat. Zapraszam na http://www.sic-egazeta.amu.edu.pl/index.php?t=2737 Jeśli chcesz nauczyć się tego wspaniałego języka angielskiego w sposób inny niż w niejednej szkole językowej... jeśli chcesz płynnie mówić po angielsku i poznać go w sposób atrakcyjny, nowatorski i ciekawy - zapraszam na angielski dla dzieci.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  25°C Piątek
  wieczór
  23°C Sobota
  noc
  18°C Sobota
  rano
  26°C Sobota
  dzień
  wiecej »