We wszystkich szkołach naszego regionu zabrzmiał dziś ostatni dzwonek. Wytęskniony przez uczniów moment oznacza dwumiesięczną przerwę w zajęciach lekcyjnych.
By czas ten nie stał się powodem do zmartwienia dla rodziców, których nie stać na zafundowanie dziecku wakacji z dala od domu, miasto przygotowało propozycje darmowych lub częściowo płatnych zajęć. - Ja już zapisałam swoje dziecko, podobnie jak w zeszłym roku, na zajęcia żeglarskie - mówi pani Monika, mama 9-letniego Maćka. - Synowi bardzo się podobało. Co prawda to tylko dwa dni, ale zawsze okazja do dobrej zabawy - przekonuje kobieta. Bezpłatne zajęcia żeglarskie proponuje Uczniowski Klub Sportowy Żegluj. Zapisy i informacje na stronie internetowej: www.zegluj.lublin.eu.
Budowlany Klub Sportowy, a także Stowarzyszenie Piłkarskie Nadzieje - Motor Lublin oraz Klub Sportowy Lublinianka przez całe wakacje zapraszają wszystkich młodych miłośników piłki nożnej na bezpłatne zajęcia sportowe. Choć miejsc na zajęcia jest sporo - jak informują organizatorzy - lepiej jednak dziecko zapisać wcześniej.
W drugiej połowie sierpnia Lubelska Akademia Sportu za niewielką opłatą proponuje dwa turnusy półkolonii nad Zalewem Zemborzyckim. W programie zajęcia na basenach Słoneczny Wrotków, gry i zabawy sportowe oraz wycieczki piesze. Także Lubelska Akademia Sportu CampiSportivi zaprasza na zajęcia dzieci i młodzież szkolną w wieku 5-14 lat. Specjalnie dla nich przygotowane zostały zajęcia piłkarskie oraz jumping kids - opatentowane zajęcia na trampolinie.
Dla młodzieży ze szkół średnich Uczniowski Klub Sportowy Berej Boxing Lublin przygotował ofertę wakacji z boksem.
Ciekawą ofertę wakacyjną warsztatów rodzinnych dla małych i nieco większych przygotowało Muzeum Lubelskie. - Nasze zajęcia to okazja do wspólnej zabawy rodziców, dziadków ze swoimi pociechami, a także możliwość własnoręcznego wykonania rzeczy wyjątkowych - podkreślają organizatorzy. Uczestnicy będą mogli poczuć się jak rycerz czy dama dworu, dowiedzieć się, jak budowano średniowieczny zamek, ulepić z gliny zabawkę archeologiczną czy stworzyć własną monetę. Zajęcia plastyczne, pokazy multimedialne, prace z drukami edukacyjnymi będą wzbogacone warsztatami tanecznymi prowadzonymi przez Zespół Tańca Dawnego „Belriguardo”. Dodatkowo przez całe wakacje na przyszłych archeologów czeka nie lada gratka - na odkrycie czekają kości nieznanego gatunku...
Wszystkie domy kultury w naszym mieście, w szczególności dla małych mieszkańców swoich dzielnic, przygotowały atrakcje, które nie pozwolą dzieciom nudzić się w wakacje. Wystarczy tylko odwiedzić swój DK i sprawdzić, co ma w ofercie.
Na wypadek kiepskiej pogody przygotowana jest Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, która zarówno na lipiec, jak i sierpień przygotowała bardzo atrakcyjny program i nie będzie to tylko czytanie książek. Poszczególne filie oferują zabawy, konkursy, zajęcia plastyczne i dostęp do internetu.
Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN zaprasza dzieci i młodzież na artystyczno-edukacyjne warsztaty wakacyjne w Domu Słów. W programie m.in. zwiedzanie Izby Drukarstwa, Lubelskiej Trasy Podziemnej, warsztaty komiksowe, designu literackiego - podróż po podwórku Muminków, czerpania papieru, fotograficzne.
Jak co roku w lipcu i sierpniu Teatr Andersena nie gra niestety spektakli, ale też nie zamyka się na cztery spusty. Do końca sierpnia można obejrzeć wystawę Maskarada, prezentującą zbiory lalek, kostiumów i scenografii ze spektakli Teatru Maska w Rzeszowie. Od 29 czerwca do 3 lipca można wziąć udział także w warsztatach plastycznych Lato w Dolinie Muminków.
Specjalne wakacyjne seanse dla dzieci przygotowało kino Bajka. Wakacyjne seanse połączone z warsztatami filmowymi odbywać się będą od wtorku do piątku. Start już w najbliższy wtorek o 10.30. W programie filmy takie, jak: Sekrety morza, Rechotek, Ups! Arka odpłynęła, Minionki i wiele innych.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.