Benedykt XVI prosi o modlitwę w intencji podróży do Ziemi Świętej

O modlitwę w intencji swe podróży do Ziemi Świętej oraz kontynuowanie dzieł wyrażających solidarność z najbardziej potrzebującymi zaapelował Ojciec Święty do członków „The Papal Foundation".

Benedykt XVI przyjął dziś na audiencji członków tego dzieła charytatywnego amerykańskich katolików, wspierającego szereg instytucji kościelnych na całym świecie. Zwracając się do swych gości papież przypomniał, że w piątek rozpocznie swą wizytę w Ziemi Świętej. Zaznaczył, że udaje się tam jako pielgrzym pokoju. Jak doskonale wiecie, od ponad 60 lat region ten – ziemia narodzin, śmierci i zmartwychwstania Pana Naszego, miejsce święte dla trzech światowych religii monoteistycznych – doznaje przemocy i niesprawiedliwości” mówił papież. Dodał, że sytuacja ta prowadzi do „powszechnego klimatu braku zaufania, niepewności i lęku”, czego rezultatem jest wzajemna wrogość „sąsiadów i braci”. „Przygotowując się do tej ważnej wizyty szczególnie was proszę, abyście włączyli się w moją modlitwę za narody Ziemi Świętej i całego regionu. Oby otrzymały one dary pojednania, nadziei i pokoju” – stwierdził Benedykt XVI. Papież odniósł się też do poważnego kryzysu gospodarczego, z jakim zmaga się dziś świat. Zauważył, że w takich okresach istniej pokusa nie dostrzegania tych, którzy nie mogą się wypowiadać i myślenia jedynie o własnych trudnościach. „Jako chrześcijanie wiemy jednak, że zwłaszcza w trudnych czasach trzeba się szczególnie starać, by usłyszano pocieszające orędzie Pana Boga. Musimy być znakami nadziei, siły i wsparcia dla innych, a najbardziej dla tych, którymi nikt się nie opiekuje czy pomaga” – powiedział Ojciec Święty. „The Papal Foundation” wpiera papieskie dzieła na całym świecie. W ostatnich latach są to szczególnie byłe kraje ZSRR, Afryki czy odbudowa klasztorów np. na Kubie. Na jej czele stoi emerytowany arcybiskup Filadelfii, kard. Anthony Bevilacqua

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  24°C Niedziela
  noc
  20°C Niedziela
  rano
  27°C Niedziela
  dzień
  28°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »