Znasz swój duchowy PIN? - Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu

„Znasz swój duchowy PIN? Czy identyfikuje cię on z Bogiem i wartościami chrześcijańskimi?" - nad takimi pytaniami zastanawiać się będzie młodzież podczas XXII Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych.

Spotkanie potrwa od 29 czerwca do 4 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu k. Jasła. Organizatorem są misjonarze saletyni. PIN to osobisty numer identyfikacyjny m.in. kart telefonicznych i kredytowych, rodzaj hasła służącego do autoryzacji i identyfikacji ich posiadacza. Zdaniem saletynów, chrześcijanin też posiada taki indywidualny PIN, identyfikujący go z Bogiem, z wiarą, z Kościołem i wartościami, których naucza. Człowiek znający ten duchowy PIN nie powinien się lękać wyzwań jakie stają przed nim każdego dnia i wyborów, które musi podejmować. Zakonnicy chcą o tych dylematach rozmawiać podczas spotkania w Dębowcu, gdzie młodzież z całej Polski i zagranicy będzie starać się odkryć ten PIN, rozmawiać o jego obecności i sile.

Ks. Maciej Kucharczyk MS, jeden z organizatorów saletyńskiego spotkania wyjaśnia, że młodzi ludzie, obserwując dzisiejszy świat, zauważają problemy duchowe swoich rówieśników i nie są obojętni na prośby o pomoc. "Młodzi, poszukując na własną rękę rozwiązań, często jednak podejmują dramatyczne i błędne decyzje, kończące się depresją, a nawet próbami samobójczymi” – zauważa. Przypomina, że "niejednokrotnie wielu młodych ludzi swoją atrakcyjnością zaraziły prężnie działające w dzisiejszym świecie sekty". Jednak człowiek wierzący wie, skąd na co dzień "czerpać siłę do życia w pełni chrześcijańskiego, posiada także drogowskazy, które Bóg zapisał w jego sercu, by radzić sobie ze złem i umieć wybierać zgodnie z Dekalogiem i nauką Kościoła”.

Z młodzieżą spotkają się duszpasterze i zakonni znawcy sekt i nowych ruchów religijnych. Obecni będą m.in. kapucyn o. Rafał Szymkowiak - wykładowca w WSD w Krakowie pracujący z młodzieżą trudną i subkulturami, ks. Piotr Pawlukiewicz - rekolekcjonista, duszpasterz akademicki z Warszawy, franciszkanin o. Piotr Stanisławczyk - założyciel i dyrektor ośrodka San Damiano dla osób uzależnionych od narkotyków i alkoholu w Chęcinach.

Oprócz konferencji i dyskusji, na młodzież czekają m.in. prezentacje misji saletyńskich, konkursy i improwizowane zabawy oraz "freestyle" - możliwość zabrania głosu przez każdego uczestnika imprezy. Podczas XXII Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych nie zabraknie też dobrej chrześcijańskiej muzyki. Zagrają takie zespoły jak: DAJ SPOKÓJ z Krakowa, POROZUMIENIE i TRZECIA GODZINA DNIA.

Saletyni szerzą kult Maryi z La Salette, organizują doroczne uroczystości odpustowe ku jej czci, saletyńskie spotkania młodych, głoszą rekolekcje i misje parafialne. Organizatorem spotkania jest Zgromadzenie Księży Misjonarzy Saletynów. Więcej informacji na stronie: www.spotkania.saletyni.pl.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
26°C Czwartek
dzień
26°C Czwartek
wieczór
23°C Piątek
noc
20°C Piątek
rano
wiecej »