Młodzi z ŚDM przed... pierwszą maturą

- Gdy papież Franciszek pojawi się w Krakowie, miłosierdzie ma stać się naszą pierwszą maturą! - apelował ks. Marcin Wierzbicki, koordynator ŚDM archidiecezji katowickiej.

Piątek i sobota były dniami szczególnej mobilizacji. Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zebrało w Rybniku i Katowicach Parafialne Centra ŚDM Archidiecezji Katowickiej.

Na niespełna 250 dni przed „godziną zero” już po raz drugi spotkaliśmy się, by wymodlić łaskę szczęśliwych i efektywnych przygotowań do powitania młodych w Polsce.

Oba spotkania, które zgromadziły ok. 300 uczestników, nieco się różniły, wszystkie zawierały te same punkty programowe: uroczystą Mszę Świętą w intencji ŚDM, modlitwę przed Najświętszym Sakramentem i spotkanie organizacyjne z garścią nowych informacji dotyczących Światowych Dni Młodzieży.

U progu rozpoczynającego się 8 grudnia Roku Miłosierdzia spora część spotkania poświęcona została istocie przygotowań do ŚDM, czyli kwestiom duchowym. Tegoroczny program składa się z trzech elementów. Po pierwsze tzw. Deoprofil, czyli Nowe Życie w Chrystusie to szczegółowy program formacji duchowej. Drugi element to coś zupełnie nowego, a zarazem nowoczesnego.

Tolle et lege, czyli pobierz i czytaj to fragmenty Pisma Świętego wraz z rozważaniami, które doskonale przybliżą tajemnicę miłosierdzia ukrytą w Słowie Bożym. Trzecia inicjatywa, która wystartuje już w grudniu to Rekolekcje dla Świata. Raz w miesiącu w Łagiewnikach wybitni rekolekcjoniści będą głosili nauki. Wszyscy na całym świecie, za pośrednictwem internetu będą mogli ich słuchać.

- Gdy papież Franciszek pojawi się w Krakowie, miłosierdzie ma stać się naszą pierwszą maturą! - apelował ks. Marcin Wierzbicki, koordynator ŚDM archidiecezji katowickiej.

Rok Miłosierdzia to również okazja, by zostać tzw. Młodym Misjonarzem Miłosierdzia. Sprawa jest bardzo prosta: wystarczy dostrzec realne potrzeby osób z najbliższego otoczenia, pomyśleć, jak im pomóc, zarazić tą inicjatywą innych i wspólnie działać. I jeszcze udokumentować całość, by stworzyć przepiękną multimedialną księgę miłosierdzia, która zostanie przekazana papieżowi Franciszkowi.

Kleryk Jakub Gojny WŚSD zaprosił do akcji plecenia 20 tys. różańców. - Chcemy zrobić dla naszych gości coś specjalnego. Chcemy, aby młodzież całej archidiecezji zaangażowała się w przygotowanie ręcznie robionych różańców w kolorach ŚDM. Będzie to prezent od młodych dla młodych. Gotowe różańce przyniesiemy na Niedzielę Palmową do katowickiej katedry - mówił kleryk Kuba.

Parafialne Centra ŚDM zostały zaproszone na kolejne nadchodzące wydarzenia: Sylwester dla Młodych, 100-dniówkę na 100 dni przed ŚDM oraz pielgrzymki na hulajnogach i rolkach do Tychów oraz Rudy Raciborskiej.

Wspomniano również o wspólnym kolędowaniu 29 grudnia w Spodku, czyli koncercie, z którego całkowity dochód dofinansuje Światowe Dni Młodzieży 2016.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  15°C Sobota
  dzień
  15°C Sobota
  wieczór
  13°C Niedziela
  noc
  11°C Niedziela
  rano
  wiecej »