Do Krakowa przed ŚDM

6 miesięcy przed spotkaniem z papieżem Franciszkiem przedstawiciele Wrocławskiego Sztabu Przygotowań wybrali się z wizytą delegacyjną do Krakowa.

Głównym punktem programu było spotkanie z przedstawicielką Komitetu Generalnego ŚDM, Dorotą Abdelmoulą.

Uczestnicy wyprawy odwiedzili ponadto sanktuarium św. Jana Pawła II oraz sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie grupę wolontariuszy oprowadziła s. Gaudia Skass, prowadząca oficjalny profil na Facebook'u „Faustyna2016”.

Pobyt w Łagiewnikach rozpoczął się od Mszy św. w intencji wszystkich wolontariuszy przygotowujących się do wrocławskich Dni w Diecezjach oraz wydarzeń centralnych w Krakowie.

Po niej każdy mógł zatrzymać się na chwilę osobistej adorację Najświętszego Sakramentu przed Obrazem Jezusa Miłosiernego. S. Gaudia przedstawiła historię św. Faustyny Kowalskiej, a następnie opowiedziała o przygotowaniach duchowych do ŚDM, m.in. o słynnych łagiewnickich spotkaniach nazywanych "dwudziestki dwójki" (odbywają się 22 dnia każdego miesiąca). – Zaskoczyło mnie to, że tak duży nacisk kładą na przygotowania duchowe. Uświadomiłem sobie, że to właśnie odróżnia jŚDM od każdej innej współczesnej imprezy masowej – wspomina Piotrek, wolontariusz  z Sekcji Wolontariatu.

– Mnie chyba najbardziej uderzyła historia siostry Faustyny i kultu Bożego  Miłosierdzia – twierdzi Adrianna. – Znałam ją wcześniej, ale teraz po raz pierwszy uświadomiłam sobie, że Bóg buduje wielkie rzeczy z małych czynów, gestów, wierności powołaniu. Myślę, że każde nasze działanie w przygotowaniach do ŚDM ma znaczenie. To, że możemy współtworzyć ŚDM jest wielką łaską. I chyba tak powinniśmy patrzeć na te najbliższe 6 miesięcy. Jak na czas łaski, w którym nie my ofiarowujemy swój czas, zdolności, pracę, ale jesteśmy obdarowywani bliskością Boga, możliwością głębszego życia Ewangelią i ale niesienia jej innym. Jestem bardzo wdzięczna s. Gaudii za tę uświadomioną prawdę.

– Każdy z nas był pod ogromnym wrażeniem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i całych Łagiewnik jako centrum duchowego życia Krakowa. Jadąc tam, chciałem dowiedzieć się jak przygotowuje się miasto Kraków na ŚDM, a podczas spotkania z Dorotą Abdelmoula rozwiane zostały moje wszelkie wątpliwości – podkreśla Grzegorz z Sekcji Promocji. – Bardzo zmotywował mnie profesjonalizm naszego gościa z głównego sztabu. Nie mogę się już doczekać lipca – dodaje Piotrek.

Dorota Abdelmoula przybliżyła wrocławskim koordynatorom szczegóły związane z logistyką krakowskich Wydarzeń Centralnych oraz  podejmowanymi akcjami, zarówno tych o charakterze promocyjnym, jak i duchowym. Ponadto podkreśliła niezwykłą wagę organizowanych w całej Polsce Dni w Diecezjach, które bezpośrednio poprzedzą wydarzenia w Krakowie. Zwróciła uwagę na cel ŚDM, jakimi według niej są iskry miłosierdzia – młodzi ludzie, którzy po zakończeniu ŚDM wyruszą w świat, dając świadectwo żywego Boga na Ziemi.

– Ten czas stanowił również okazję do integracji, której na co dzień nie ma zbyt wiele ze względu na mnogość zadań i wyzwań, jakie stoją przed nami – zauważa Grzegorz. – Utwierdziłam się w przekonaniu, że choć jesteśmy tylko ludźmi, wspólnie czyniąc to, co podoba się Bogu, możemy wszystko w Tym, Który nas umacnia – podsumowuje Agnieszka z Wrocławskiego Chóru ŚDM.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9°C Czwartek
dzień
10°C Czwartek
wieczór
6°C Piątek
noc
4°C Piątek
rano
wiecej »