Papież na Radzie Kardynałów.
Przed południem Franciszek podobnie jak wczoraj uczestniczył w obradach 13. już sesji Rady Kardynałów pomagającej mu w reformie Kurii Rzymskiej. Tym razem Rada spotkała się zaledwie na półtora dnia. Zakres poruszanych tematów był jednak szeroki. Obrady rozpoczęły się od dyskusji nad synodalnością Kościoła i jej zastosowaniem w reformie watykańskich instytucji. Za podstawowy punkt odniesienia uznano papieskie wystąpienie na ostatnim Synodzie.
W dalszej części obrad sfinalizowano pracę nad powołaniem dwóch wielkich dykasterii, grupujących istniejące dotychczas watykańskie urzędy. Pierwsza będzie się zajmować świeckimi, rodziną i życiem, a druga sprawiedliwością, pokojem i migracjami. Nie ustalono jeszcze, jaki będzie status tych nowych instytucji, dlatego, jak zauważył na briefingu z dziennikarzami ks. Federico Lombardi, najlepiej nazywać je na razie tylko ogólnie dykasteriami.
Ponadto rozpoczęto też dyskusję nad reformą innych instytucji, a konkretnie Sekretariatu Stanu i Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Członkowie Rady Kardynałów zostali też poinformowani o pracy Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich oraz Sekretariatu Ekonomicznego.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.