Franciszek mianował 2 marca biskupem diecezji São Raimundo Nonato w Brazylii dotychczasowego ordynariusza diecezji Campo Maior - Polaka Eduardo (Edwarda) Zielskiego.
Stanie on na czele diecezji osieroconej od 24 czerwca 2015, gdy jej ówczesnego biskupa - João Santosa Cardoso Franciszek mianował rządcą diecezji Bom Jesus da Lapa.
Biskup Eduardo (Edward) Zielski urodził się 12 lutego 1947 w Brodnicy na Pomorzu (diecezja pelplińska). Po ukończeniu seminarium duchownego w Pelplinie przyjął 21 maja 1972 święcenia kapłańskie. Pracował następnie duszpastersko m.in. w Gdyni, po czym w 1980 wyjechał do Brazylii. Tam do 1983 posługiwał w Blumenau (stan Santa Catarina na południu kraju, potem do 1990 był proboszczem katedry w Irecê (stan Bahia) a od 2000 - proboszczem parafii św. Antoniego Padewskiego w Ibimirim w stanie Pernambuco. Na tym stanowisku zastała go nominacja 2 lutego 2000 przez Jana Pawła II na biskupa diecezji Campo Maior; sakrę przyjął 7 maja tegoż roku.
Diecezja São Raimundo Nonato istnieje od 3 października 1981 i wchodzi w skład metropolii Teresina (stan Piauí w północno-wschodniej Brazylii). Zajmuje powierzchnię nieco ponad 19 tys. km kw. i jest zamieszkana przez ponad 200 tys. osób, w tym przeszło 183 tys. katolików. Na jej terenie jest prawie 30 parafii, obsługiwanych przez nieco ponad 30 kapłanów diecezjalnych i zakonnych oraz ok. 40 sióstr zakonnych. Od 11 grudnia 2011 kierował nią 54-letni obecnie João Santos Cardoso, którego 24 czerwca ub.r. papież przeniósł na podobne stanowisko do diecezji Bom Jesus da Lapa (w stanie Bahia).
To najpoważniejsze walki wewnątrz Syrii od 2020 r. Zginęło w nich już ponad 250 osób.
W odpowiedzi władze w Seulu poderwały myśliwce i złożyły protest dyplomatyczny.
O spowodowanie uszkodzeń podejrzana jest załoga chińskiego statku Yi Peng 3.
Program stoi w sprzeczności z zasadami ochrony małoletnich obowiązującymi w mediach.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.