31 marca fundacja pomagająca chorym dzieciom będzie świętować urodziny. Rozda także statuetki Flamingów dla najbardziej zasłużonych darczyńców.
"Mój syn, który ma na imię Gajusz, w lipcu 2016 roku skończy 20 lat. Dostał się na wymarzone studia w Wielkiej Brytanii. Zamierza zostać prawnikiem. Ma ponad metr dziewięćdziesiąt wzrostu i jest zdrowym, silnym mężczyzną, a ja szczęśliwą mamą i prezesem fundacji GAJUSZ. Dwadzieścia lat temu nic nie zapowiadało takiego scenariusza" - pisze Tisa Żawrocka-Kwiatkowska.
31 marca 2016 r. (czwartek) o godz. 18.00 w Teatrze Arlekin w Łodzi przy ul. Wólczańskiej 5. rozpocznie się uroczystość 18 urodzin fundacji Gajusz.
Najważniejszym wydarzeniem gali urodzinowej będzie ceremonia rozdania statuetek Flamingów dla najbardziej zasłużonych darczyńców indywidualnych i instytucjonalnych. Podczas uroczystości odbędą się 2 pokazy mody w wykonaniu dzieci – pacjentów fundacji i ich rodzeństw. Dla gości zagra kwartet smyczkowy Apertus.
Fundacja Gajusz została założona w 1996 roku. Od tego czasu wiele się zmieniło. Dzięki fundacji na oddziałach onkologicznych szpitala przy ul. Spornej w Łodzi pracuje zespół doświadczonych psychologów oraz pracownik socjalny. Chore dzieci i rodziców odwiedzają wolontariusze. Ponadto fundacja organizuje warsztaty teatralne, plastyczne, muzyczne oraz mnóstwo ciekawych spotkań, troszczy się także o zdrowe rodzeństwo małych pacjentów. Bo często te dzieci niosą na swoich barkach największy ciężar w całej rodzinie.
Fundacja Gajusz prowadzi 3 hospicja: domowe, stacjonarne i perinatalne.
Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej - rozpoczęło działalność w 2005 roku. Dzięki działalności Hospicjum, chore dzieci mogą przebywać wśród bliskich, w domu. Jego celem jest wszechstronna pomoc przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom - istotna poprawa jakości życia podopiecznych, dawanie nadziei w najtrudniejszych chwilach, kiedy nie można powiedzieć, że wszystko będzie dobrze.
Niestety nie wszystkie nieuleczalnie chore dzieci, wymagające opieki paliatywnej mogą przebywać w domach rodzinnych. To właśnie z myślą o nich podjęliśmy trud utworzenia hospicjum stacjonarnego, jedynego miejsca o takim profilu w centralnej Polsce. Tak powstał Pałac – Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci. W Pałacu może przebywać 11 dzieci. Pierwsze Maluchy trafiły tu w październiku 2013 roku.
Hospicjum Perinatalne - pod jego opieką są rodziny, u których w trakcie ciąży rozpoznano tzw. wadę letalną płodu. Hospicjum zapewnia ciągłą, kompleksową pomoc od momentu diagnozy, przez całą ciążę, aż do porodu oraz opiekę nad urodzonym chorym dzieckiem.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.
W trudnej sytuacji zwierzak może szukać u nas wsparcia - uważa behawiorystka, Sylwia Matulewska.
Carter był 39. prezydentem USA. Sprawował ten urząd w latach 1977-1981.
W Nowy Rok w Kościele katolickim obchodzona jest uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
W kilkuset kościołach w Polsce można bezgotówkowo złożyć ofiarę.