Caritas zbiera na mleko dla Kurdystanu

Caritas Polska rozpoczęła akcję Mleko dla Kurdystanu, której celem jest finansowanie mleka w proszku dla jak największej liczby niemowląt i małych dzieci przybywających w obozach dla uchodźców w Irackim Kurdystanie.

Dzienny koszt mleka dla jednego dziecka to jedynie 5 zł, dzieci potrzebujących wsparcia jest tam jednak kilka tysięcy.

W 30 obozach dla uchodźców na terenie irackiego Kurdystanu mieszka ponad 300 tys. osób – wśród nich rodziny z małymi dziećmi, w których matki są często jedynymi żywicielkami. Poza tym w wielu przypadkach młode matki przeżywają szok związany z nagłą ucieczką i doznaną przemocą, co często prowadzi do trudności w posiadaniu naturalnego mleka. W obozach znajduje się także wiele sierot.

Caritas Polska od 2015 r. współpracuje z Wyższą Szkołą Opieki Zdrowotnej i Pracy Społecznej im. Św. Elżbiety w Bratysławie, która działa w Iraku od października 2014 roku, prowadząc w rejonie irackiego Kurdystanu mobilne kliniki. Kliniki te świadczą codzienną pomoc medyczną dla mieszkańców obozów oraz pozyskują informacje dotyczące ich stanu zdrowia i kondycji.

Akcja „Mleko dla Kurdystanu” prowadzona we współpracy z Wyższą Szkołą im. Św. Elżbiety z Bratysławy jest odpowiedzią na trudną sytuacje młodych matek oraz dzieci, znajdujących się w najważniejszym momencie rozwoju. Caritas Polska oprócz rozpoczęcia zbiórki postanowiła przekazać na natychmiastowe wsparcie dla dzieci kwotę 100 tys. Środki te pochodzą z akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2015. 10 gr z każdej świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, która zapłonęła w polskich domach w okresie Bożego Narodzenia - przeznaczanych jest na pomoc dzieciom poza granicami Polski.

Inicjatywa Caritas Polska jest bardzo potrzebna. Proszę Polaków, Irakijczyków, Kurdów, Syryjczyków mieszkających w Polsce, żeby wspierali tą akcję, żeby choć trochę poprawić sytuację dzieci w obozach w Kurdystanie – powiedział podczas konferencji prasowej Ziyad Raoof, pełnomocnik Rządu Regionalnego Kurdystanu.

Posłuchaj:

Przeżywamy Tydzień Miłosierdzia, szczególnie teraz, jesteśmy jeszcze bardziej świadomi tej tragedii, która dzieje się na Bliskim Wschodzie. Dzienna porcja mleka dla dziecka kosztuje 5 zł. Zwracamy się z apelem i gorącą prośbą do ludzi dobrej woli, aby wsparli ten projekt – zachęca do zaangażowania na rzecz uchodźców ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Aby wspomóc akcję MLEKO DLA KURDYSTANU wystarczy wysłać SMS z hasłem MLEKO na numer 72052 (2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem MLEKO. Szczegóły dotyczące akcji na stronie www.kurdystan.caritas.pl.

Patronami medialnymi akcji są: Program Pierwszy Polskiego Radia i Gość Niedzielny.

Caritas Polska w kwietniu 2016 r. rozpoczyna jednocześnie projekty pomocy uchodźcom syryjskim realizowane na terenie Libanu i Jordanii. Projekty te, polegające na dystrybucji voucherów żywieniowych oraz higienicznych współfinansowane są ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  24°C Czwartek
  dzień
  25°C Czwartek
  wieczór
  23°C Piątek
  noc
  19°C Piątek
  rano
  wiecej »